Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Pēc līdzšinējās receptes

Basketbolisti sakauj Puertoriko un gatavošanos pabeigs ar spēli pret Lietuvu.

Vietējo basketbola līdzjutēju uzmanība, pārlidojums ar piecu laika zonu maiņu un atgriešanās pie neierasta stila pretinieka nenovirzīja no uzņemtā kursa Latvijas valstsvienību, kas arī pirmspēdējā pārbaudes spēlē pirms debijas Pasaules kausā otrajā puslaikā lauza cīņas gaitu un Taipejā izcīnīja uzvaru 84:72 pār Puertoriko. Lukas Banki vadītā komanda otrdien gatavošanās posmu noslēgs turpat ar spēli pret Lietuvu.

"Snieguma kvalitāte uzlabojās spēles gaitā. Aktīvi rotējām sastāvu, un vairums puišu parādīja labu sniegumu," treneris Banki spēli raksturoja līdzīgi, kā to varēja darīt pirms visām līdzšinējām pārbaudes spēlēm. Arī šīs spēles pirmā puse aizritēja saspringtā cīņā, bet pārtraukumā Latvijas komandā tika salikti īstie akcenti, lai pārliecinoši uzvarētu otrajā puslaikā. "Svarīgākais, ka spējām izturēt pretinieku spiedienu un agresīvo basketbolu, pret kādu mums bija problēmas iepriekš," precīzi aizrādīja komandas kapteinis Dairis Bertāns. Līdz šim tieši pret fiziski spēcīgām, agresīvām un atlētiskām komandām latviešiem bijušas lielākās problēmas, taču pret Puertoriko sekmīgi priekšplānā tika izvirzīti pašu trumpji.

Ārpus pieteikuma pirmajā Taivānas spēlē palika Andrejs Gražulis un Artūrs Strautiņš, bet pirmo spēli šajā gatavošanās posmā aizvadīja Jānis Timma. Tieši pieredzējušajam uzbrucējam pēdējās spēlēs ir visvairāk jāpierāda, ka pēc ilgstošas klasiskā basketbola spēles prakses trūkuma un gatavošanās posmā gūtā savainojuma viņš pelnījis vietu sastāvā. Pret Puertoriko bija jūtams, ka Jānis ne tuvu nav labākajā fiziskajā gatavībā, bet par spēles ritma trūkumu liecināja nepilnās 19 minūtēs trāpītais viens no pieciem metieniem. Tiesa, spēles izpratne, laukuma pārredzēšana un brīvo komandas biedru atrašana joprojām bija ļoti augstā līmenī. Treneru lēmums pēc otrdienas spēles parādīs, vai ar to ir pietiekami, lai basketbolists tiktu iekļauts sastāvā.

Gatavošanās posmu Taipejā komanda pabeigs otrdien, kad pulksten 14 pēc Latvijas laika spēlēs pret Lietuvu (tiešraide LTV7).

Pārbaudes turnīrs Taivānā

Latvija – Puertoriko 84:72 (14:13, 35:33, 58:51)

Latvija: Šmits 14, R. Kurucs 7, Zoriks 6, Pasečņiks 6, Dairis Bertāns 4; Žagars 14, Dāvis Bertāns 13, Mejeris 10, Šķēle 6, Timma 3, Čavars 1, A. Kurucs

Puertoriko: Romero 14, Voterss 8, Kondits 7, Holands 6, Pineiro; Ī. Tompsons 12, Hovards 8, S. Tompsons 7, Fords 4, Rejess 2, Ortiss 2, Toro 2

19.VIII Lietuva – Puertoriko 93:80

22.VIII 14.00 Latvija – Lietuva

Balcers: NHL no tevis rezultātu prasa katru dienu

Nacionālā hokeja līga ir bizness, tur no spēlētājiem rezultātu prasa katru dienu. Ja sanāk garāki tukšie posmi, uzreiz notiek rūpīga analīze, plašā intervijā Sporta Avīzes aprīļa numurā pastāstīja L...