Svētdiena, 12. maijs
Valija, Ina, Ināra, Inārs

U-18 basketbolisti Eiropas čempionāta spēlē atzīst horvātu vienaudžu pārākumu

Gunta Endzela vadītie Latvijas U-18 basketbolisti otrdien Liepājā piedzīvoja pirmo zaudējumu Eiropas čempionāta grupu turnīra otrajā posmā, pārliecinoši piekāpjoties Horvātijas vienaudžiem - 62:82.

Līdzīgs mūsējiem padevās vien pats spēles sākums, kad rezultāts vairākas reizes bija neizšķirts, bet pēc spēlētām trim minūtēm vēl tikai viena punkta deficīts (10:11). Pirmās 10 minūtes noslēgtas ar 12:21, īpaši sekmīgāka neizvērtās arī otrā ceturtdaļa – 11:19. Puslaika atpūtā ejot uz tablo diezgan nepatīkamais 23:40.

Arī turpinājumā mūsējie nespēja tikt galā ar horvātu līderiem (Dario Saričam 16 punkti, 12 bumbas zem groziem un piecas piespēles; Mislavam Brzojam 15 punkti) un rezultāta starpība turpināja pieaugt – pirms pēdējās ceturtdaļas 43:66. Pēdējā desmitminūtē gan Latvija dažus punktus atguva un piekāpās ar 62:82.

Latvijas labā 14 gūti punkti Elvim Endzelam, bet Dāvis Geks atzīmējās ar 12.

Tādējādi Horvātija ar četrām uzvarām tikpat mačos jau nodrošinājusi vietu ceturtdaļfinālā, bet seko Bulgārija, Krievija un Latvija - visām trim komandām bilance ir 2-2. Savukārt Slovēnija un Turcija četros mačos izcīnījušas pa vienai uzvarai.

Grupas pēdējā spēlē Latvija trešdien plkst.19 tiksies ar Slovēniju - uzvara garantēs vietu ceturtdaļfinālā, kurā iekļūs F grupas četras labākās komandas.