Otrā posma piektajā spēlē Ventspils ar rezultātu 78:80 (14:23, 14:23, 29:13, 21:21) izbraukumā piekāpās Beļģijas komandai Antverpenes Giants, kas līdz ar to nodrošināja ceļazīmi uz turnīra astotdaļfinālu.
Tomēr Ventspils joprojām saglabā izredzes pat uz pirmo vietu apakšgrupas noslēgumā.
Rezultatīvākais Ventspils komandā ar 21 punktu bija piecus tālmetienus realizējušais Kristaps Janičenoks, tomēr viņš cīņu noslēdza priekšlaicīgi pēc divām nesportiskajām piezīmēm. Vēl 18 punktus sameta Demjers Pitss, bet ar 11 punktiem izcēlās Māris Gulbis.
Savukārt Giants rindās ar 20 punktiem un 14 bumbām zem groziem atzīmējās amerikānis Bredlijs Voldovs, bet 11 punktus sameta Kvame Vons.
Ventspils pirmos punktus guva trešās minūtes izskaņās. Kaut atlēkušajās bumbās mājiniekiem šajā laikā pārsvars jau bija 10:2, rezultāts bija tikai 3:3, turklāt drīz vien pēc Kristapa Janičenoka tālmetiena Latvijas komanda arī pirmoreiz pārņēma vadību. Tomēr nākamos 11 punktus guva Giants komanda, bet pēc pirmās ceturtdaļas Ventspils zaudēja ar 14:23.
Otrās ceturtdaļas vidū Giants komandas pārsvars bija jau sasniedzis 15 punktus (18:33), turklāt traumas dēļ laukumu atstāja Artjoms Butjankovs. Kaut pēc Māra Gulbja tālmetiena ventspilnieki samazināja deficītu līdz 25:35, pēc puslaika Latvijas komanda jau zaudēja ar 28:46, turklāt pēdējā sekundē ielaida tālmetienu.
Otrais puslaiks sākās ar diviem precīziem Janičenoka tālmetieniem un Ventspils ātri samazināja deficītu līdz 12 punktiem, bet sestajā minūtē pēc Žaņa Peinera un vēl viena Janičenoka tālmetiena viesi bija pietuvojušies jau līdz 44:48. Kopā ceturtdaļā Janičenoks iemeta četrus trīspunktu metienus un Ventspils komanda bija pietuvojusies pretiniekiem līdz 57:59.
Izšķirošās desmitminūtes ievadā Giants palielināja pārsvaru, turklāt ceturtdaļas vidū otro nesportisko piezīmi mačā nopelnīja Janičenoks, kas viņam lika priekšlaicīgi atstāt laukumu. Giants realizēja sekojošo soda metienu un arī uzbrukumu, kas Ventspils komandu jau nostādīja iedzinējos ar 61:72. Kaut Giants panāca arī 13 punktu pārsvaru, ventspilnieki atkal sāka "tālmetienu lietu" - vispirms viņi realizēja divus trīspunktu raidījumus īsā laikā un pusotru minūti pirms pamatlaika beigām pietuvojās pretiniekiem līdz 70:76. Drīz vien Pitss un Gulbis vēl pa reizei bija precīzi no tālās distances, līdz ar to pusminūti pirms pamatlaika beigām Ventspils zaudēja tikai ar 76:79.
Drīz vien Ventspils atguva bumbu, bet Giants neļāva viesiem tikt līdz metienam un pārkāpa noteikumus - Pitss ar diviem soda metieniem panāca 78:79. Arī Ventspils ātri pārkāpa noteikumus un Karltons Skots Giants rindās realizēja tikai vienu soda metienu. Atlikušajās desmit sekundēs Pitss paguva izmest tālmetienu pāri pretinieka rokām, tomēr tas nebija precīzs un Ventspils cieta neveiksmi.
Šajā mačā Ventspils iemeta 14 tālmetienus, bet Giants izcīnīja par desmit atlēkušajām bumbām vairāk nekā Latvijas vicečempioni.
Līdz ar to Giants ar četrām uzvarām piecās spēlēs izvirzījusies P apakšgrupas līderpozīcijā, bet Ventspils seko ar trim uzvarām. Tikmēr Čehijas čempionvienība Nimburkas ČEZ un Bulgārijas klubs Sofijas Lukoil Academic tikušas pie viena panākuma, bet piektās kārtas savstarpējo spēli tās trešdien aizvadīs Čehijā.
Nākamnedēļ noslēdzošajā spēlē ventspilniekiem izbraukumā būs jāspēlē pret "Lukoil Academic". Ja Sofijas klubs uzvarēs trešdien, "Ventspils" nākamnedēļ nevarēs zaudēt ar vairāk nekā 13 punktiem. Tikmēr, ja panākumu gūs ČEZ, ventspilniekiem pēdējā spēlē derēs tikai uzvara.
Savukārt, lai uzvarētu apakšgrupā, ventspilniekiem jāuzvar pēdējā mačā un jācer, ka "Giants" izbraukumā atzīs ČEZ pārākumu.
Kā zināms, otrā posmā pirmajā spēlē ventspilnieki ar 64:88 piekāpās ČEZ, nākamajā mačā Latvijas klubs ar 97:80 pieveica "Giants", pirmo apli vicečempioni noslēdza ar uzvaru 77:69 pār "Lukoil Academic", bet pagājušajā nedēļā "Ventspils" mājās ar 72:69 pārspēja ČEZ.
Turnīra pirmajā posmā "Ventspils" bija viena no sešām komandām, kas tika pie maksimālā rezultāta - sešās spēlēs tikai uzvaras. Arī "Giants" bija viena no šīm komandām, turklāt Beļģijas klubs vienīgo zaudējumu šosezon FIBA Eiropas kausā piedzīvojis tieši Ventspilī.
"Giants" komandas pamatkodolu veido leģionāri - sastāvā ir seši amerikāņi, kā arī viens Beļģijas un Ugandas dubultpilsonis. Tieši amerikāņu leģionāri FIBA Eiropas kausa turnīrā atrodas komandas rezultatīvāko spēlētāju galvgalī. Ar vidēji 18,9 punktiem mačā rezultatīvākais komandas spēlētājs šajā turnīrā ir Kvame Vons.
Jaunajā turnīrā pirmajā posmā piedalījās 56 komandas no visas Eiropas, bet otro posmu sasniedza 32 labākās vienības. Otrajā posmā tās sadalītas astoņās grupās, kas vēlreiz izspēlēs divu apļu turnīru.
Pēc tam gaidāmi astotdaļfināli un ceturtdaļfināli, bet sacensību finālčetrinieka izspēle plānota 2016.gadā no 29.aprīļa līdz 1.maijam.
Jau gandrīz 15 gadus Eiropas basketbola divus spēcīgākos turnīrus organizē Eiropas Basketbola līgu savienība (ULEB), tomēr šovasar šajā hierarhijā radās neskaidrība, jo salīdzinoši negaidīti nopietnas pretenzijas uz konkurentu vājināšanu izvirzījusi Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas ("FIBA Europe"), kas izveidoja FIBA Eiropas kausu un cerēja nokļūt arī starp ULEB Eirolīgas organizatoriem. Tomēr paredzams, ka nākamajā sezonā paralēli ULEB Eirolīgai tiks izveidota basketbola Čempionu līga.
Kā zināms, dalība kontinenta otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā - ULEB Eiropas kausā - pienācās Latvijas čempionvienībai "VEF Rīga", tomēr tā jau jūlija sākumā pavēstīja, ka šajā sezonā turnīrā nepiedalīsies. Tāpat rīdzinieku vietu neaizņēma arī "Ventspils", līdz ar to pirmoreiz kopš 2002./2003.gada sezonas Latvija nav pārstāvēta Eiropas otrajā spēcīgākajā basketbola turnīrā.
ULEB Eiropas kausā basketbolā (agrāk ULEB kausā) Latvija līdz šim nebija pārstāvēta vien pašā pirmajā sezonā 2002./2003.gadā, bet dažbrīd, ieskaitot arī pagājušajā sezonā, sacensībās piedalījās pat pa divām vienībām.