Rīgā +6 °C
Sestdiena, 20. aprīlis
Mirta, Ziedīte

Jātnieks Šakurovs izcīna piekto vietu Pasaules kausa posmā

Latvijas jātnieks Aleksandrs Šakurovs pagājušajā nedēļas nogalē Lietuvā izcīnīja piekto vietu Pasaules kausa posmā, vēsta Latvijas Jātnieku federācija (LJF).

Šakurovs ar zirgu "Fillmore DB" ieņēma piekto vietu "Grand Prix" maršrutā, kurā bija jāpārvar 150 centimetrus augsti šķēršļi ar pārlēkšanu.

Maršrutā sacentās 23 dueti, no kuriem pieci bija no Latvijas. Pārlēkšanai kvalificējās vien seši pāri, kuru vidū bija arī Šakurovs, kurš saīsinātajā distancē finišēja ar vienu gāztu šķērsli 46,67 sekundēs.

Uzvaru Pasaules kausa posmā izcīnīja Polijas jātnieks Deivids Kubjaks. Viņš pārlēkšanu veica nekļūdīgi un finišēja 40,86 sekundēs.

Savukārt piektdien maršrutā ar 145 centimetrus augstiem šķēršļiem Laura Penele ar zirgu "Dundas V.D.M." ieņēma otro vietu. Pārlēkšanai kvalificējās astoņi dueti no 31, kamēr bez soda punktiem saīsināto distanci izdevās veikt tikai četriem.

Arī šajā maršrutā uzvarēja Kubjaks, kuram Penele piekāpas vien 0,67 sekundes.

CSI*1 kategorijā divas uzvaras izcīnīja Latvijas sportiste Aleksandra Zumente, bet vēl labāko trijniekā piecgadīgo zirgu ieskaitē iekļuva Aigars Bregže, kamēr Odrija Roberta Brālēna un Tīna Dreimane arī bija starp trīs labāko rezultātu īpašniekiem attiecīgi 120 un 130 centimetru šķēršļu maršrutos.

Pasaules kausa posms norisinājās no 25. līdz 28.augustam.