Svētdiena, 26. maijs
Varis, Eduards, Edvards, Edvarts

Kamaniņu braucējai Elīzai Tīrumai septītā vieta Eiropas čempionātā

Pasaules kausa sestā posma ieskaitē latvietei tikmēr desmitā vieta.
Latvijas kamaniņu braucēja Elīza Tīruma sestdien Oberhofas trasē Vācijā ierindojās septītajā vietā Eiropas čempionātā.

Savukārt otra Latvijas pārstāve Saiva Dambīte ierindojās pēdējā, 24.vietā, Pasaules kausa ieskaitē, bet Eiropas čempionāta vērtējumā viņai 17.vieta.

Pirmajā braucienā E.Tīruma uzrādīja devīto labāko laiku un Eiropas čempionāta vērtējumā atradās sestajā pozīcijā, tomēr otrajā braucienā latviete vienu pozīciju zaudēja, trasi veicot ar 11.labāko laiku.

Par posma uzvarētāju un Eiropas čempioni kļuva vāciete Natālija Geisenbergere, aiz kuras sekoja vēl trīs šīs valsts sportistes - attiecīgi Tatjana Hifnere, Anke Višņevski un Dajana Eitbergere.

E.Tīruma uzvarētājai divu braucienu summā piekāpās par 1,254 sekundēm, bet Dambīte, kura abos braucienos uzrādīja sliktāko laiku, - par 2,387 sekundēm.

Piektdien aizvadītajās sprinta sacensībās E.Tīruma ierindojās 11.vietā, bet Dambīte uzrādīja 25.rezultātu 37 sportistu konkurencē. Sprinta sacensībās tika ņemta vērā arī Nāciju kausa ieskaite, kuras vērtējumā E.Tīruma uzrādīja ceturto rezultātu, bet Dambīte ierindojās 17.pozīcijā, kā pēdējā kvalificējoties pamatsacensībām.

Latvijas labākā sieviešu kamaniņu braucēja Maija Tīruma Eiropas čempionātā nestartēja vēdersāpju dēļ.
Jau ziņots, ka Latvijas kamaniņu sporta divnieku ekipāža Andris un Juris Šici sestdien ierindojās 11.vietā gan Pasaules kausa posma, gan Eiropas čempionāta ieskaitē, bet Oskars Gudramovičs/Pēteris Kalniņš ieņēma 12.vietu.

Svētdien trasē dosies vīri, kā arī notiks komandu stafetes sacensības.

Latvija kā neatkarīga valsts Eiropas čempionātā kamaniņu sportā startē 12.rezi. Līdz šim izcīnītas trīs medaļas - 2006.gada čempionātā bronza komandu sacensībās (Anna Orlova, Mārtiņš Rubenis, brāļi Šici), 2008.gadā zelta godalgas M.Tīrumai, Rubenim un Šiciem komandu sacīkstēs, bet 2010.gadā Siguldā Latvijas komandai zelta medaļas otro reizi pēc kārtas, ko izcīnīja Orlova, Rubenis un Šici.

Šajā sezonā sportisti sacentīsies deviņos Pasaules kausa posmos. Savukārt pasaules čempionāts 1. un 2.februārī norisināsies Vistleras trasē Kanādā.

Kā ziņots, 2015.gadā pasaules čempionāts notiks Siguldas trasē.