Rīgā +25 °C
Svētdiena, 7. jūlijs
Maruta, Alda

Kamaniņu braucējam Rozītim bronzas godalga Eiropas čempionātā junioriem

Latvijas jaunais kamaniņu braucējs Riks Kristens Rozītis sestdien izcīnīja bronzas godalgu Siguldā notiekošajā Eiropas čempionātā junioriem, aģentūru LETA informēja organizatori.Par Eiropas junioru čempionu sestdien tika kronēts Austrijas sportists Armīns Fraušers, kuram latvietis piekāpās par 0,309 sekundēm, bet otrais bija krievs Aleksandrs Stepičevs, kam Rozītis zaudēja 0,250 sekundes.

"Vajadzēja izcīnīt sudraba medaļu, taču ir labi. Pats nokļūdījos otrajā braucienā, un patraucēja arī pēkšņi snigt sākušais sniegs," pēc sacensībām izteicās Rozītis.Tikmēr cits Latvijas junioru kamaniņu braucējs Roberts Millers sestdien ierindojās 14.vietā 20 sportistu konkurencē.Savukārt viena no Latvijas lielākajām cerībām meiteņu konkurencē Ulla Zirne sestdien ierindojās uzreiz aiz goda pjedestāla - ceturtajā vietā, lai gan pēc pirmā brauciena bija vēl trešā.Latviete summā par 0,675 sekundēm atpalika no Eiropas junioru čempiones vācietes Angelikas Fleišeres.No goda pjedestāla Zirne atpalika vairāk nekā divas sekundes desmitdaļas."Pēc pirmā brauciena šķita, ka visam jābūt kārtībā, taču otrajā braucienā bija kļūda. Ullai ir jāmācās cīnīties līdz galam," pēc sacensībām sacīja Latvijas komandas treneris Kaspars Dumpis.Jau iepriekš Zirne sarunā ar aģentūru LETA bija izteikusies, ka Siguldas trase viņai nav no iecienītākajām.Tikmēr cita Latvijas juniore Alise Evelīna Mitkus ierindojās desmitajā vietā, bet Paule Ābele bija 19.pozīcijā 20 dalībnieču konkurencē.Savukārt junioru komandu braucienā Latvija ar Zirni, Rozīti un divnieku ekipāžu Kristenu Putinu/Kārli Krišu Matuzeli izcīnīja otro vietu, par 0,694 piekāpjoties tikai Vācijai. Trešo vietu tikmēr izcīnīja Krievija.Līdz ar to Eiropas čempionāts Siguldā ir noslēdzies."Aizvadītās sacensības vērtēju kā ļoti labas, ne tikai organizatoriskajā ziņā, kur vēlos izteikt pateicību atbalstītājiem, kā arī visiem Siguldas Bobsleja un kamaniņu trases darbiniekiem par perfekti padarīto darbu," sacīja Latvijas Kamaniņu sporta federācijas prezidents Atis Strenga. "Savukārt sportiskajā ziņā vēlējos, lai mūsu junioru divnieku ekipāža būtu augstākās pozīcijās un Zirnei būtu medaļa, taču sports ir sports. Sacensībām teicamu punktu pielika mūsu sportistu izcīnītā otrā vieta komandu braucienā."Kā zināms, piektdien jauniešu konkurencē Latvija tika pie sudraba medaļām puišu un meiteņu konkurencē, kā arī iegūta bronza divnieku sacensībās. Tomēr piektdien notikušas sacensības, kā informēja organizatori, nenotika Eiropas čempionāta ietvaros, bet tas bijis vien Pasaules kausa posms.Sacensībās Siguldā piedalījās 123 sportisti no 15 valstīm, bet Latvijas junioru un jauniešu izlases tajās pārstāvēja 21 sportists.Vēlāk šomēnes Siguldā risināsies arī Eiropas čempionāts pieaugušajiem.