Kaparkalējs tiek pie zelta junioru pasaules čempionātā rollerslēpošanā sprintā

Latvijas sportists Lauris Kaparkalējs sestdien izcīnīja pirmo vietu junioru pasaules čempionātā rollerslēpošanā sprinta sacensībās.

200 metru sprinta kvalifikācijā Kaparkalējs ieņēma vien ceturto vietu, bet finālā ieņēma pirmo vietu, apsteidzot Zviedrijas sportistus Antonu Grānu un Džonatanu Lindbergu, kuri ierindojās attiecīgi otrajā un trešajā vietā.

Rainers Paeglis un Bruno Krampe ieņēma septīto un astoto vietu, bet Sandijs Suhanovs ierindojās 18.pozīcijā.

Sieviešu konkurencē Samants Krampe tika pie sudraba godalgas, finālā piekāpjoties tikai Itālijas sportistei Sabrīnai Boretacai. Labāko trijnieku noslēdza Anna Marija Gidi no Itālijas.

Linda Kaparkalēja izcīnīja desmito vietu, kamēr Elizabete Slotiņa ieņēma 16.pozīciju, un Elza Bleidele finišēja 20.vietā.

Savukārt paralēli notiekošajā Pasaules kausa posmā vīriešu konkurencē Raimo Vīgants finišēja otrajā vietā, zaudējot itālim Emanuelem Bekis. Pie bronzas tika norvēģis Justeins Ūlafsens.

Niks Saulītis palika uzreiz ārpus labāko trijnieka, Silvestrs Švauksts noslēdza labāko desmitnieku, bet Roberts Mārtiņš Klauģis, Rainers Upenieks un Gustavs Sināts finišēja attiecīgi 12., 13. un 14.vietā. Nils Kristiāns Lībietis sprinta sacensības noslēdza 19.pozīcijā.

Sieviešu konkurencē šajā Pasaules kausa posmā Kitija Auziņa izcīnīja sudrabu, kamēr par uzvarētāju kļuva zviedriete Žaklīna Loknere.

Estere Volfa ierindojās ceturtajā vietā, par vienu pozīciju zemāk bija Adriāna Šuminska, bet septīto un astoto vietu sadalīja Žozefīne Zavjalova un Jana Volka.

Pasaules kausa posms un pasaules junioru čempionāts noslēgsies svētdien ar masu startu.

Pasaules kausa posmam Latvijā dalību apstiprinājušas 13 valstu komandas - no Čīles, Kazahstānas, Taivānas, Igaunijas, Vācijas, Itālijas, Norvēģijas, Latvijas, Lietuvas, Zviedrijas, Polijas, Slovākijas un Ukrainas.