Sporta arbitrāžas tiesa (CAS) ceturtdien noraidīja apelāciju un lēma atstāt spēkā Krievijas vieglatlētu diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm sistemātisko dopinga pārkāpumu dēļ.
"Visiem sportistiem, kuri nav pieķerti un netiek turēti aizdomās par dopinga lietošanu, vajadzētu atļaut piedalīties olimpiskajās spēlēs. Tas ir lēmums, uz kuru paļaujamies," paziņojumā norādījis Kremļa preses sekretārs Dmitrijs Peškovs.
Tādējādi 67 no 68 Riodežaneiro olimpisko spēļu normatīvu izpildījušajiem Krievijas vieglatlētiem olimpiskās spēles ies secen un atļauja startēt ir vienīgi 25 gadus vecajai tāllēcējai Darjai Kļišinai. Divkārtējā Eiropas čempione telpās jau vairākus gadus dzīvo Floridā, un Starptautiskā Vieglatlētikas federācija (IAAF) iepriekš norādījusi, ka Kļišina izpildījusi antidopinga nosacījumus, tāpēc var startēt Riodežaneiro, taču ne zem Krievijas karoga.
Svētdien paredzēta SOK izpildkomitejas konference, kurā diskutēs par iespējamo Krievijas visas komandas diskvalifikāciju no Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm.
Tā kā joprojām ir reāli draudi, ka varētu tikt diskvalificēta visa valsts olimpiskā komanda, Krievija atcēlusi ceremoniālo izlases izvadīšanas pasākumu, kas bija plānota piektdien.
14 nacionālās antidopinga aģentūras, ieskaitot ASV, Kanādu un Vāciju, nosūtījušas kopīgu vēstuli SOK prezidentam Tomasam Baham ar prasību diskvalificēt no olimpiskajām spēlēm visu Krievijas komandu.
Pirmdien tika publicēts Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas ziņojums, kurā norādīts, ka Krievijas valsts iestādes izstrādājušas un organizējušas sistēmu, ar kuras palīdzību tika slēptas krievu sportistu pozitīvās dopinga analīzes 2014.gada Soču Ziemas olimpiskajās spēlēs un 2013.gada pasaules čempionātā vieglatlētikā, kas notika Maskavā.
Tikmēr Krievijas Olimpiskā komiteja, neskatoties uz diskvalifikācijas draudiem, pirmdien apstiprināja 387 sportistu dalību gaidāmajā Olimpiādē. Tiesa, kā pirms tam norādīja SOK, tieši CAS lēmums palīdzēs tai izlemt, vai no olimpiskajām spēlēm diskvalificēt pilnīgi visus Krievijas sportistus.
WADA neatkarīgā komisija, kuru vadīja Kanādas tiesību zinātnieks Ričards Maklarens, izmeklēšanā atklāja, ka gan Soču olimpiskajās spēlēs, gan 2013.gadā Maskavā notikušajā pasaules čempionātā vieglatlētikā tikušas mainītas Krievijas sportistu pozitīvās dopinga analīzes. Šajā krāpšanās sistēmā bijušas iesaistītas Soču un Maskavas antidopinga laboratorijas, kuras saņēmušas rīkojumus no Krievijas Sporta ministrijas un tās vadītāja Vitālija Mutko. Savukārt analīžu falsificēšanas procesā bijis iesaistīts Krievijas Federālais drošības dienests.