Piektdiena, 10. maijs
Maija, Paija

Latvijas handbola izlase nospēlē neizšķirti ar Londonas Olimpiādes pusfinālisti Ungāriju

Latvijas vīriešu handbola izlase 2014.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra mačā trešdien savā laukumā nospēlēja neizšķirti 25:25 (12:11) ar Ungārijas valstsvienību, kas pagājušā gada Londonas olimpiskajās spēlēs izcīnīja ceturto vietu.

Ungārijas izlase šajā mačā vienīgo reizi vadībā bija pašā cīņas sākumā, bet atlikušajā laikā nespēja panākt neko vairāk par neizšķirtu.

Rezultatīvākais Latvijas izlasē ar septiņiem gūtajiem vārtiem bija Aivis Jurdžs, bet piecas reizes precīzi meta Ģirts Lilienfelds.

Pirmos divus vārtus guva mājinieki, tomēr Ungārija izmantoja nopelnītos septiņu metru soda metienus, pirmajās desmit minūtēs realizējot trīs un pārņemot vadību ar rezultātu 4:3. Turpinājumā pirmajā puslaikā spēle ritēja līdzīgi, bet gandrīz visu laiku vadībā atradās Latvija, ungāriem tikai pāris reizes panākot neizšķirtu. Pēc 30 minūtēm Latvija atradās vadībā ar 12:11, tomēr lielāku pārsvaru liedza iegūt trīs nerealizētie soda metieni.

Otrā puslaika sākumā Latvijas izlase atkal ieguva divu vārtu pārsvaru (14:12). Viesi pāris reižu spēja panākt izlīdzinājumu, tomēr 46.minūtē Latvijas izlases kapteinis Margots Valkovskis jau izvirzīja mājiniekus vadībā ar 19:16. Latvijas izlase ilgstoši saglabāja vadību, tomēr trīs ar pusi minūtes pirms pamatlaika beigām ungāri panāca 23:23.

85 sekundes pirms mača beigām Lilienfelds vēlreiz izvirzīja Latviju vadībā ar 25:24, tomēr trīs sekundes pirms cīņas beigām uz mājinieku vārtiem tika nozīmēts septiņu metru soda metiens, kuru realizēja Gābors Čāsārs un favorītiem panāca smagu neizšķirtu.

Vēl vienā šīs grupas piektās kārtas mačā šodien Slovākija uzņem Horvātijas izlasi.

Latvijas un Ungārijas vienību pirmajā tikšanās reizē pagājušā gada oktobrī Latvijas izlase izbraukumā piedzīvoja zaudējumu ar 25:32.

Kvalifikācijas ciklu Latvijas vienība noslēgs sestdien ar izbraukuma spēli Horvātijā.

Latvijas izlase: Helmuts Tihanovs (LSPA/NB SAN), Aivis Jurdžs (TSV Hannover-Burgdorf, Vācija), Margots Valkovskis (HSC Bad Neustadt, Vācija), Dainis Krištopāns (Tatran Prešov, Slovākija), Ingars Dude (HG Saarlouis, Vācija), Jānis Pavlovičs (SG INSIGNIS West Wien, Austrija), Armands Uščins (Dessauer HV 1996, Vācija), Austris Tuminskis (SK Latgols), Ēriks Blūms (VfL Edewecht, Vācija), Oskars Arājs (Dobeles Tenax), Edgars Kukša (VFL Fredenbeck, Vācija), Ģirts Lilienfelds (ThSV Eisenach, Vācija), Elvijs Borodovskis (Kremer/Hurry-Up, Nīderlande), Uldis Lībergs (Sandefjord, Norvēģija), Andis Ērmanis (LSPA/NB SAN), Artūrs Kuģis (SV Beckdorf, Vācija), Evars Klešniks (GWD Minden, Vācija), Artūrs Lazdiņš (ASK/LU).
Galvenais treneris: Valdis Labanovskis
Treneris: Dmitrijs Bražņikovs