Latvijas handbolisti Eiropas čempionāta kvalifikācijas otrajā cīņā Valmierā zaudē Polijai

Latvijas vīriešu handbola izlase svētdien Valmierā 2024.gada Eiropas čempionāta (EČ) kvalifikācijas otrajā mačā ar rezultātu 19:37 (9:13) piekāpās Polijai.

Svētdienas mačs zīmīgs bija Valdim Kalniņam, kurš 15 gadu 25 dienu vecumā kļuva par Latvijas izlases visu laiku jaunāko spēlētāju un arī vārtu guvēju. Izlases debitants šajā mačā atzīmējās ar diviem gūtiem vārtiem.

Latvijas izlasē rezultatīvākais ar pieciem precīziem metieniem bija Ņikita Pančenko, trīs vārtus guva Māris Veršakovs, bet pa diviem - Kalniņš un Rihards Leja. Par labāko spēlētāju Latvijas izlasē tika atzīts Pančenko.

Polijas valstsvienībā desmit vārtus guva Arkadjušs Morito.

Pirmajā puslaikā Latvijas izlase izrādīja cienīgu pretestību spēcīgajai Polijas izlasei, bet otrajā puslaikā pieļautās kļūdas deva pretiniekiem iespējas attālināties rezultātā.

Ceturtdien Latvijas handbolisti pirmajā mačā viesos ar rezultātu 18:35 zaudēja olimpiskajai čempionei Francijai, savukārt Polijas izlase mājās ar 30:23 guva virsroku pār Itāliju.

Līdz šim ar abām komandām EČ kvalifikācijā Latvija ir tikusies divas reizes. 1993.gadā abās kvalifikācijas spēlēs ar Polijas izlasi tika piedzīvoti zaudējumi - 19:36 un 12:27. Savukārt 2010.gada EČ kvalifikācijas spēlēs pret Franciju tika piedzīvots zaudējums (22:34) un izcīnīta uzvara (27:24).

Nākamais kvalifikācijas spēļu posms norisināsies 2023.gada martā, kad latviešiem būs jāaizvada divas spēles ar Itālijas izlasi.

Janvārī Latvija divu pirmskvalifikācijas spēļu summā ar 72:55 pārspēja Bulgāriju.

Komandas galvenajam trenerim Davoram Čuturam palīdz Alvaro Senovilja Estevans un Arnolds Straume.

Eiropas čempionāta finālturnīram kvalificēsies katras apakšgrupas divas labākās vienības un četras labākās trešās vietas ieguvējas starp visām izlasēm.

2024.gada Eiropas čempionāts norisināsies Vācijā no 12. līdz 28.janvārim.