Rīgā +22 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Latvijas handbolisti negaidīti zaudē Luksemburgai

Latvijas handbola izlase piektdien negaidīti ar 31:34 (17:15) zaudēja Luksemburgai pasaules čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē.

Spēles pirmajā puslaikā Latvijas izlase pamazām iekrāja dažu vārtu pārsvaru (9:5), taču tad mājinieki pamazām sāka atspēlēties un drīz vien panāca neizšķirtu (12:12). Epizodiski spēlēja Vācijas 1.bundeslīgā spēlējošais Evars Klešniks, kurš nav īsti vesels, mājinieku vārtsargu īsti neizdevās pārspēt arī otram pasaules spēcīgākajā līgā spēlējošajam Aivim Jurdžam. Tomēr līdz puslaika beigām izdevās iegūt divu vārtu pārsvaru - 17:15.

Pēc pārtraukuma mājinieki individuāli sedza Veršakovu un Jurdžu, sagādājot neērtības uzbrukumā Latvijas izlasei. Helmuts Tihanovs arī nebija glābējs, tāpēc viņu vārtos nomainīja Raimonds Šteins. Drīz vien arī Latvijas izlase sāka segt individuāli mājinieku rezultatīvo spēlētāju Milleru, kurš jau bija guvis deviņus vārtus.

15 minūtes pirms spēles beigām Latvijas izlasei bija atkal divu vārtu pārsvars (25:23), taču ne visai veiksmīgā spēle aizsardzībā un dažbrīd nerezultatīvi uzbrukumi ļāva laukuma saimniekiem ne tikai atspēlēties, bet arī iegūt vadību. Mača galotnē trīs vārtus pēc kārtas guva Gūtmanis, taču mājinieki bija vislaik vadībā un pārsvaru nosargāja līdz cīņas beigām - 31:34.

Turnīra otrajā spēlē Latvijas izlase svētdien tiksies ar Portugāli, kura tiek uzskatīta par grupas favorīti. Nākamajai kārtai kvalificēsies grupas labākā komanda.