Rīgā +23 °C
Pirmdiena, 20. maijs
Venta, Salvis, Selva

Latvijas handbolisti zaudē Īslandei Eiropas čempionāta atlases turnīra spēlē

Latvijas handbola valstsvienība 2012.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīra spēlē trešdien Dobelē ar 25:29 (11:17) piekāpās Pekinas olimpisko spēļu sudraba laureātiem Īslandes izlasei, kuras sastāvā spēlēja Latvijas handbola skolas audzēknis Aleksandrs Pētersons. Latvijas komanda, kas jau pirms šī mača bija zaudējusi cerības iekļūt finālturnīrā, turnīrā piedzīvoja piekto zaudējumu pēc kārtas.

Pirmajās minūtēs laukuma saimniekiem izdevās izvirzīties vadībā, diemžēl ne uz ilgu laiku. Divi neiemesti septiņmetru soda metienus, vairākas spožas epizodes Pētersona izpildījumā, daži sekmīgi ātrie uzbrukumi viesu izpildījumā, un 18.minūtē jau 3:9. Latvijas valstsvienības treneri izdarīja daudz spēlētāju maiņu, taču tikai epizodiski laukuma saimniekiem izdevās apspēlēt Īslandes izlases aizsardzību.Pēc veiksmīgā sākuma īslandieši, kuriem uzvara bija nepieciešama, lai turpinātu cīņu par iekļūšanu finālturnīrā, samazināja uzņemtos apgriezienus, un starpība kādu laiku turējās 6 – 8 vārtu robežās.Otro puslaiku laukuma saimnieki sāka ļoti apņēmīgi un azartiski. Vārtsarga Tihanova teicamās spēles iedvesmoti, mājinieki guva trīs vārtus pēc kārtas, un Īslandes izlases pārsvars saruka līdz trim (14:17), bet puslaika vidū arī līdz vieniem vārtiem (19:20).Intriga spēlē tika atjaunota, diemžēl augstākā līmeņa pieredzi guvušie viesi izšķirošajos brīžos apliecināja savu meistarību. Desmit minūtes līdz beigām Īslandes handbolisti atjaunoja četru vārtu pārsvaru (21:25) un, lielā mērā pateicoties vārtsarga Gustavsona sekmīgajam sniegumam, nosargāja sev tik svarīgo uzvaru.

Rezultatīvākie mājinieku rindās bija Armands Uščins (6/1), Aivis Jurdžs (5), Dainis Krištopāns (4) un Māris Veršakovs (4).

Abu komandu pirmajā savstarpējā spēlē Latvijas handbolisti izbraukumā piedzīvoja zaudējumu 26:28.

Atlases piektās grupas turnīra tabulā Austrijai ir 7 punkti (4 spēlēs), Īslandei 6 (5), Vācijai 5 (4), Latvijai 0 (5). Kvalifikācijas turnīra pēdējo spēli Latvijas handbolisti aizvadīs svētdien izbraukumā pret Vācijas izlasi.