Olimpiskā kvalifikācija modernajā pieccīņā ir pietiekami piņķerīga, taču paver itin labas izredzes tikt uz spēlēm arī tiem, kuriem kāds no svarīgākajiem startiem nav izdevies. Priekšroka ir šī gada Pasaules kausa finālsacensību uzvarētājam, 2015. un 2016. gada pasaules čempionāta medaļniekiem, kā arī labākajiem kontinentālo sacensību sportistiem (astoņiem no Eiropas), turklāt 1. jūlijā vēl seši no iepriekš nekvalificējušamies sportistiem uz Riodežaneiro tiks pēc olimpiskā ranga. Tā visa starpā jāpatur prātā, ka no katras valsts var būt pa diviem atlētiem vīriešu un sieviešu konkurencē. "Pirms iepriekšējām olimpiskajām spēlēm Deniss Čerkovskis Eiropas čempionātā bija četrpadsmitais, taču beigu beigās kvalificējās, jo citi augstāk finišējušie bija jau kvalificējušies olimpiādei. Jāņem vērā, ka Eiropas sportisti tomēr dominē arī pasaulē, tāpēc iegūst vairumu ceļazīmju arī pasaules līmenī. Tas nozīmē, ka jābūt maksimālai koncentrācijai arī tad, ja ir iespēja gūt vietu labāko desmitnieka tuvumā," Eiropas meistarsacīkšu nozīmi izceļ Latvijas Modernās pieccīņas federācijas valdes loceklis Andris Feldmanis.
Latvijas modernās pieccīņas sportisti bijuši pārstāvēti visās olimpiskajās spēlēs kopš neatkarības atjaunošanas, turklāt 2004. gadā Atēnās šī sportaveida pārstāve Jeļena Rubļevska izcīnīja olimpisko sudraba godalgu, bet Deniss Čerkovskis tikai neveiksmīgas izlozes jāšanas sacensībās dēļ palika soli aiz goda pjedestāla. Tiesa, kopš 2004. gada viņiem nav atradušies sekotāji, un attiecīgi 39 un 36 gadus vecie sportisti ir mūsu galvenās cerības startam arī Rio. Šosezon Latvijas komandā sevi pieteica arī ukrainis Ruslans Nakoņečnijs, taču pēc uzvaras šīs sezonas Pasaules kausa izcīņas pirmajā posmā viņam šādam rezultātam nav izdevies pietuvoties, turklāt vēl jānokārto visi dokumenti, lai viņš Latviju varētu pārstāvēt olimpiskajās spēlēs.
Visu rakstu par Latvijas modernās pieccīņas izlases gatavību Eiropas čempionātam lasiet trešdienas, 19.augusta, laikrakstā Diena!