Rīgā +4 °C
Otrdiena, 19. marts
Jāzeps, Juzefa

Latvijas skrējēja Džaviza uzvar Spartatlonā

Latvijas skrējēja Diāna Džaviza sestdien izcīnīja uzvaru apmēram 246 kilometrus garajā ultramaratonā no Atēnām līdz Spartai, kas tiek saukts arī par Spartatlonu.

Sportiste, kura startēja zem patreizējās mītnes zemes Austrijas vārda, bet skrēja Latvijas kreklā un finišēja ar Latvijas karogu rokās, distanci veica aptuveni 25 stundās 23 minūtēs un 59 sekundēs. Vairāk nekā pusstundu atpalika ungāriete Žužanna Maraza, bet trešo vietu ieņēma somiete Honkala Nora.

Sieviešu sacensībās finiša līniju sasniegušas 26 sportistes.

Vīriešiem piekto vietu izcīnīja Matīss Vecvagaris, kurš garo distanci pabeidza 24 stundās 49 minūtēs un 18 sekundēs. Pārliecinošu uzvaru izcīnīja grieķis Fotis Zisimopuls, kurš Spartu sasniedza 21 stundā 57 minūtēs un 20 sekundēs.

Didzis Brauns ar finiša laiku 32 stundas 54 minūtes un 59 sekundes ieņēma aptuveni 52.vietu. Vīriešu skrējienā finišējis 141 dalībnieks.

Spartatlons norisinājies 39 reizes vēsturē, šogad piedaloties 277 pārstāvjiem no 53 valstīm. Pērn Covid-19 pandēmijas dēļ skrējiens netika aizvadīts.