Kā ziņo laikraksts Washington Post, USADA 2009. un 2010.gadā Ārsmtrongam un vēl vairākiem citiem riteņbraucējiem veiktās asins analīzēs konstatējusi, ka tajās ir "manipulāciju sekas".
Ārmstrongs, kurš Tour de France uzvarēja laika posmā no 1999. līdz 2005.gadam, kad bija izārstējies no vēža, dopinga apsūdzības saņēmis regulāri, bet nekad testi nav uzrādījuši pozitīvu rezultātu.
Apsūdzību dēļ Ārmstrongam aizliegts piedalīties triatlona sacensībās, kurās viņš pašlaik startē. Pirmais par aizliegumu Ārmstrongam startēt paziņojis "Dzelzs vīru sērijas" Nicas posms, kur amerikānim bija plānots startēt 24.jūnijā.
Pats kādreizējais riteņbraucējs atzina, ka šīs ir viņam neslavu ceļošas apsūdzības.
"USADA tiek uzturēta no nodokļu maksātāju naudas, bet viņi strādā pēc pašu rakstītiem noteikumiem, lai atņemtu man septiņus Tour de France titulus, kurus pats nopelnīju," paziņojumā uzsvēra Ārmstrongs un atgādināja, ka nesen divus gadus ilgusi izmeklēšana par krimināliem nodarījumiem noslēdzās bez jebkādiem rezultātiem.
Ārmstrongs, kurš pārcietis sēklinieku vēzi, ir vienīgais, kas Tour de France triumfējis septiņas reizes. Viņš 1993.gadā kļuva arī par pasaules čempionu, bet 2000.gada Sidnejas olimpiskajās spēlēs izcīnīja bronzas godalgu.
Amerikānis otro reizi karjeru savu noslēdza pagājušā gada februārī. Sākotnēji viņš no sporta aizgāja 2005.gadā, bet trīs gadus vēlāk negaidīti atgriezās, tomēr astoto reizi triumfēt Tour de France velobraucienā tā arī nespēja.
Neilgi pirms Ārmstronga otrās karjeras beigām sporta žurnāls Sports Illustrated nāca klajā ar informāciju, ka pagājušā gadsimta izskaņā Ārmstrongs lietojis analīzēs grūti identificējamu preparātu, kas uzlabo ķermeņa asinsriti - HemAssist.
Savukārt vēl pāris mēnešus vēlāk Tailers Hamiltons apgalvo, ka redzējis, kā 1999.gadā viņa toreizējais komandas biedrs Ārmstrongs injicējis sev EPO jeb eritropoetīnu.