Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

U-19 florbolisti izlaiž četru vārtu pārsvaru PČ spēlē

Latvijas U-19 florbola izlase ceturtdien Zviedrijā notiekošajā pasaules čempionāta otrajā cīņā pamanījās izlaist četru vārtu pārsvaru un nospēlēt neizšķirti 6:6 (2:2, 4:0, 0:4) ar Slovākijas vienaudžiem.Latvijas izlases labā pa vārtiem guva Edgars Freimanis, Rolands Kovaļevskis, Kristers Eglītis, Olafs Zvīnis, Edgars Balodis un Krišs Treimanis.

Latvijas florbolisti rezultātu atklāja jau 24.sekundē, kad izcēlās Freimanis, bet 14.minūtē mazākumā 2:0 panāca Kovaļevskis. Tiesa, līdz pirmās trešdaļas beigām Slovākijas jaunie sportisti divus vārtus atguva un panāca izlīdzinājumu. Otrajā periodā Latvija dominēja, gūstot četrus vārtus pēc kārtas un panākot jau graujošo 6:2.Tomēr slovāki nepadevās un nedaudz vairāk kā desmit minūšu laikā trešajā trešdaļā šos četrus vārtus atguva. Pamatlaika beigās Latvijas pretinieki bija pilnībā pārņēmuši dueļa iniciatīvu, taču cīņa noslēdzās neizšķirti.Par labāko Latvijas rindās tika nosaukts Kovaļevskis.Kā zināms, turnīra pirmajā mačā Latvija trešdien ar 5:11 piekāpās vienaudžiem no Šveices, bet slovāki ar 6:8 atzina Somijas izlases pārākumu.B apakšgrupā Latvijai turpinājumā pretiniekos gaidāma Somijas valstsvienība, ar kuru mačs tiks aizvadīts piektdien.Ar vienu punktu divās spēlēs Latvija pagaidām ir pēdējā - ceturtā - savā apakšgrupā. Pa diviem punktiem divos mačos ir Šveicei un Somijai, bet viens punkts - Slovākijai.A un B apakšgrupas divas spēcīgākās komandas nodrošinās sev vietu pasaules čempionāta pusfinālā, kamēr trešo un ceturto vietu ieguvējas cīnīsies par pārējo vietu sadalījumu turnīrā.Pasaules čempionāta U-19 vecuma grupā A divīzijā piedalās astoņas izlases, bet turnīra vājākajai komandai būs jāatstāj spēcīgāko sabiedrība, kamēr B divīzijas spēcīgākā valstsvienība 2017.gadā jau spēlēs pasaules elitē.

Gaida pēdējo papildinājumu

Eiropā spēlējošajiem izlases kandidātiem sezona klubos ir beigusies, un sastāvs sāk iezīmēties.