Sestdiena, 4. maijs
Viola, Vizbulīte, Vijolīte

Vācijas tramplīnlēcējs Freitags izcīna pirmo uzvaru šīs sezonas Pasaules kausa posmos

Pirmo uzvaru šīs sezonas Pasaules kausa posmos sestdien izcīnīja Vācijas tramplīnlēcējs Rihards Freitags.

Pašlaik 23 gadus vecais Freitags bija labākais Šveicē notikušajās Pasaules kausa posma sacensībās no lielā kalna, savos lēcienos aizlecot 128,5 un 135,5 metrus tālu, kas ļāva tikt pie 177,7 punktiem.

Otrais tikmēr ar 277,1 punktu bija čehs Romans Koudelka, kurš spēja aizlēkt 128 un 136,5 metrus tālu. Savukārt goda pjedestāla zemāko pakāpienu ar 276,2 punktiem ieņēma austrietis Mihaels Haibeks un Jernejs Damjans no Slovēnijas.

Pasaules kausa kopvērtējumā pēc astoņām sacensībām līderis ar 440 punktiem ir šajā posmā vien 21.vietu ieņēmušais norvēģis Annešs Fannemels, kuram ar 297 punktiem seko vācietis Severīns Freinds. Savukārt trešais ar 373 punktiem pagaidām ir Haibeks.

Pērn par tramplīnlēkšanas lielāko zvaigzni kļuva Kamils Stohs no Polijas, kurš ne tikai kļuva par divkārtēju Soču olimpisko spēļu čempionu, bet arī triumfēja Pasaules kausa kopvērtējumā. Jauno sezonu viņš pagaidām vēl nav iesācis potītes traumas dēļ.

Pasaules kausa izcīņas sezona ilgs līdz martam, bet pasaules čempionāts risināsies no 18. februāra līdz 1.martam Zviedrijā.