Rīgā +19 °C
Svētdiena, 7. jūlijs
Maruta, Alda

Visi Latvijas kamaniņu braucēji kvalificējas Pasaules kausa sacensībām Oberhofā

Visi Latvijas kamaniņu braucēji piektdien kvalificējās Oberhofas trasē Vācijā notiekošajām Pasaules kausa izcīņas piektā posma sacensībām.Aizvadītajās Nāciju kausa sacensībās, kas kalpo kā kvalifikācijas sacīkstes Pasaules kausam, turklāt šoreiz risinājās pēc Sprinta kausa principa, vieniniekos vīriem Artūrs Dārznieks ierindojās astotajā vietā 0,350 sekundes aiz uzvaru guvušā vācieša Johanesa Ludviga.

Vēl par 0,059 sekundēm atpalika Kristaps Mauriņš, kurš ieņēma devīto vietu, Inārs Kivlenieks ierindojās 15.pozīcijā 0,634 sekundes aiz uzvarētāja, bet Riks Kristens Rozītis tika pie 18.vietas 24 sportistu konkurencē, uzvarētājam zaudējot 0,753 sekundes."Šis pagaidām bija nedēļas labākais brauciens. Nedaudz nokavēju vārtiņu atvēršanos un kļūdījos septītajā virāžā, bet viss ir labi," Latvijas Kamaniņu sporta federācija (LKSF) citē Dārznieku.Sieviešu konkurencē vienīgā Latvijas pārstāve bija Elīza Tīruma, kura ierindojās sestajā vietā 0,396 sekundes aiz uzvaru guvušās Ailīnas Frišas no Vācijas."Brauciens bija labs. Īsti nesanāca, bija par lēnu reakcija, kad vārtiņi atvērās. Man pamatsacensības ir svētdien. Tehnikā nedomāju neko mainīt," paudusi Tīruma.Cita Latvijas sportiste Ulla Zirne šajā nedēļas nogalē piedalās pasaules čempionātā junioriem.Savukārt divnieku konkurencē ļoti veiksmīgi startēja Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš, kuri izcīnīja otro vietu 0,033 sekundes aiz Vācijas pārstāvjiem."Ar šodienas braucienu vairāk vai mazāk esam apmierināti. Mēģinām visādas smēres, lai saprastu, kuras būtu tās piemērotākās ne tikai šai trasei, bet arī Siguldai, kad februārī tur notiks pasaules čempionāts. Runājot par konkurentiem, vislielākās galvassāpes sagādā vācieši un Krievijas sportisti, bet ārpus trases esam draudzīgi," izteicies Kalniņš.Brāļi Andris un Juris Šici, kā ierasts, Pasaules kausa sacensībām ir kvalificējušies automātiski.Sestdien Pasaules kausa sacensības aizvadīs divnieki un vīri, bet svētdien gaidāmas sieviešu sacensības un komandu stafete.