Rezultātu jau ceturtajā minūtē atklāja Barcelona komandas horvātu pussargs Ivans Rakitičs. Otrā puslaika sākuma daļā spānis Alvaro Morata panāca izlīdzinājumu, uzvaras vārtus 69.minūtē iesita urugajietis Luiss Suaress, bet punktu duelim jau kompensācijas laika septītajā minūtē pielika brazīlietis Neimars.
Spēles rezultāts tika atklāts jau pirmajā Barcelona komandas uzbrukumā, kad Rakitičs bija precīzs pēc ātras saspēles. Arī turpinājumā pirmajās minūtēs iniciatīva diezgan izteikti piederēja Spānijas komandai un vienā no epizodēm Juventus vārtsargs Džanluidži Bufons vien pretkustībā atvairīja raidījumu no vārtu priekšas.
Turīnas klubs aktīvāk sāka uzbrukt pēc piecpadsmitās minūtes un spēle kļuva daudz līdzīgāka. Puslaika otrajā pusē labākie momenti radās Suaresam, kad viņš no sākuma bumbu raidīja nedaudz garām, bet nepilnu minūti vēlāk - pāri vārtiem. Savukārt neilgi pirms puslaika beigām Barcelona vācu vārtsargs Marks Andrē ter Štēgens ķēra Klaudio Markisjo raidījumu.
Otrā puslaika sākumā Barcelona futbolistiem izdevās bīstams pretuzbrukums, bet Suaresa raidījumu atvairīja Bufons, savukārt 55.minūtē Juventus panāca izlīdzinājumu 1:1 - argentīnieša Karlosa Tevesa sitienu ter Štēgens atvairīja, bet pirmais pie bumbas bija spānis Alvaro Morata, kurš iespēju garām nelaida.
Pēc otrajiem vārtiem komandas nenosēdās aizsardzībā, bet aktīvi turpināja uzbrukt, turklāt iniciatīva arvien vairāk nokļuva Juventus īpašumā, tomēr 69.minūtē vadību atguva Barcelona - pretuzbrukumā sekmīgi nospēlēja slavenais argentīnietis Lionels Mesi, viņa raidījums tika atvairīts, bet pirmais pie bumbas bija Suaress, panākot 2:1. Nieka divas minūtes vēlāk Barcelona guva vēl vienus vārtus, tomēr tie netika ieskaitīti, jo brazīlietis Neimars, sitot pa vārtiem, netīši nospēlēja ar roku.
Neskatoties uz atrašanos vadībā, nākamajās minūtēs diezgan izteikti pārsvars piederēja Barcelona futbolistiem, bet pašās pamatlaika beigās jau ter Štēgens glāba Barcelona vārtus pēc Markisjo sitiena. Kompensācijas laiks bija piecas minūtes garš, bet tajā Barcelona un ter Štēgens ļoti veiksmīgi aizsargājās, turklāt vēl vienā pretuzbrukumā vārtus guva tieši Spānijas klubs, sezonu noslēdzot ar triumfu.
Spēles beigu daļā Barcelona rindās laukumā izgāja kapteinis Šavi Ernandess, kuram šī bija pēdējā spēle komandā, turklāt spānim šis bija 151. mačs UEFA Čempionu līgā, kas ir kļuva par labāko rādītāju vēsturē, apsteidzot Ikeru Kasiljasu. Kopumā visos turnīros šī Šavi bija 767. spēle Barcelona rindās.
Iepriekš Barcelona Eiropas spēcīgākajā klubu turnīrā bija triumfējusi arī 1992., 2006., 2009. un 2011.gadā.
Abi klubi maču aizvada gandrīz optimālajos sastāvos - vienīgi Juventus vienībai nevarēja palīdzēt aizsargs Džordžo Kjelīni.
Kā zināms, gan Juventus, gan Barcelona bija iespēja izcīnīt visus iespējamos titulus - Barcelona iepriekš triumfēja gan Karaļa kausa izcīņā, gan Spānijas čempionātā, tikmēr Juventus šogad uzvarēja Itālijas čempionātā un vietējā kausa izcīņā.
Iepriekšējā reize, kad Spānijas grands triumfēja vietējā čempionātā un kausa izcīņā, kā arī UEFA Čempionu līgā, bija 2009.gadā.
Barcelona pirms cīņas ar Itālijas čempioniem pusfinālā uzveica arī Vācijas čempionus Minhenes Bayern, bet ceturtdaļfinālā pārspēja Francijas labāko komandu Parīzes Saint-Germain.
Juventus pusfinālā uzvarēja pērnā gada čempionus citu Spānijas grandu Madrides Real, bet ceturtdaļfinālā ar minimālu pārsvaru divu spēļu summā pārspēja Francijas komandu Monaco.
Bez Barcelona šāda veida panākumu - triumfu visos sezonas turnīros - izcīnījuši vēl seši klubi. Iepriekšējo reizi kas tāds izdevās Bayern 2012./13.gada sezonā, bet vēl pirms tam 2009./10.gada sezonā to paveica Itālijas vienība Milānas Inter.
Barcelona šosezon Spānijas čempionātā uzvarēja piekto reizi pēdējo septiņu sezonu laikā un 23.reizi vēsturē, kamēr Juventus vietējā čempionātā triumfējuši četrus gadus pēc kārtas, bet kausu izcīnījuši pirmo reizi kopš 1994./95.gada.