Liepājas futbolisti spraigā Kurzemes derbijā piekāpjas Ventspilij

Ventspils futbolisti SynotTip Latvijas futbola virslīgas mačā, kas bija 76.Kurzemes derbijs, sestdien ar 3:2 (2:1) viesos uzvarēja pērnās sezonas čempioni Liepāju.

Ventspils un Liepājas klubi virslīgas turnīrā kopš 1997.gada aizvadījuši 76 spēles, 30 uzvaras svinot Liepājas komandām, bet 24 panākumi ir Ventspilij, kamēr 22 dueļi noslēgušies ar neizšķirtu. Kopš 2014.gada, kad vēju pilsētu Liepājas Metalurga vietā pārstāv Liepāja, jaunizveidotais klubs ticis pie divām uzvarām, pieciem zaudējumiem, bet četras spēles beigušās neizšķirti.

Sestdien notikušajā duelī pēc nospēlētām desmit minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 1:1. Vispirms sestajā minūtē ventspilnieks Alans Siņeļņikovs saņēma teicamu piespēli soda laukuma labajā malā un netraucēts raidīja bumbu vārtos, kas pirms ielidošanas taisnstūrī atsitās pret vārtu stabu. Tiesa, pēc dažām minūtēm liepājnieku aizsargs Oskars Kļava centrēja bumbu soda laukumā, ko pēc izniršanas caur Ventspils aizsardzību vārtos iebakstīja Romāns Mickevičs.

Mača 32.minūtē Liepājas soda laukumā tika kavēts viesu pussargs Eduards Tīdenbergs, par ko uz vārtiem tika nozīmēts 11 metru soda sitiens. Mājinieku vārtsargs Pāvels Doroševs neuzminēja bumbas lidojuma virzienu, un Tīdenbergs panāca 2:1. Otrā puslaika 15.minūtē vēju pilsētas uzbrucējs Kristaps Grebis par sitienu ventspilnieku labākajam snaiperim Ģirtam Karslonam saņēma sarkano kartīti, par ko izlaidīs nākamo spēli.

Nonākuši mazākumā liepājnieki nepadevās un pēc desmit minūtēm pussargs Valērijs Afanasjevs iegrieza bumbu soda laukumā, ko burzmā izmantoja Marks Kurtišs, kurš guva savus pirmos vārtus virslīgā. Tomēr nepagāja ne dažas minūtes, kad Ventspilij izdevās veiksmīgs pretuzbrukums, kura noslēgumā Aleksejs Aleksejvs piespēlēja brīvajam Ritvaram Ruginam, kurš guva trešos vārtus viesu labā.

Mača noslēgumā liepājniekiem bija lieliska iespēja izlīdzināt spēles rezultātu, bet viņu raidītā bumba atsitās pret vārtu pārliktni, turklāt savu uzdevumu augstumos bija Ventspils mūris Maksims Uvarenko.

Šajā mačā Liepājai nevarēja palīdzēt Vladimirs Kamešs un Toms Gucs, kuri par grūstīšanos iepriekšējā mača nogalē saņēmuši trīs spēļu diskvalifikācijas. Nākamajā spēlē pret Jelgavu viņiem skatītāju rindās pievienosies arī Grebis.

Šosezon pirmajā Kurzemes derbijā tika fiksēts neizšķirts 2:2, bet otrajā ar 2:0 uzvarēja ventspilnieki.