Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Riga zaudējums viesos neliedz pārvarēt UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmo kārtu

Latvija vicečempione futbolā Riga ceturtdien piedzīvoja zaudējumu UEFA Konferences līgas kvalifikācijas pirmās kārtas atbildes spēlē, taču tas neliedza sasniegt otro kārtu.

"Riga" viesos ar rezultātu 0:1 (0:0) zaudēja Reikjavīkas "Vikingur", bet divu maču summā guva virsroku ar 2:1.

Otrajā kārtā rīdzinieki tiksies ar "Kecskemeti" no Ungārijas.

Pirmajā puslaikā vistuvāk vārtu guvumam bija "Vikingur", spēles 36.minūtē pēc stūra sitiena ar bumbu pa vārtu stabu trāpot mājinieku kapteinim Nikolajam Hansenam.

Otrajā puslaikā cīņa aizritēja bez būtiskiem pavērsieniem līdz 83.minūtē pēc piespēles gar vārtiem ar sitienu no tuvas distances 1:0 Reikjavīkas vienības labā panāca Helgi Gudjonsons. Nākamajā minūtē pēc Logi Tomasona sitiena bumba tikai nedaudz lidoja garām Nila Toma Puriņa sargātajiem vārtiem.

Kompensācijas laika pēdējās sekundēs mājiniekiem soda laukumā padevās bīstams sitiens spēlētāju burzmā, taču bumba līdz vārtiem nenokļuva.

Pirmajā cīņā "Skonto" stadionā ar 2:0 pārāka bija "Riga", kuras labā vārtus guva Duglass Aurēliu un Marko Regža.

Jau ziņots, ka pirms tam pirmo kārtu pārvarēja otrs galvaspilsētas klubs RFS.

Konferences līgas kvalifikācijas otrajā kārtā vietu jau nodrošinājusi "Auda", kas pagājušajā sezonā uzvarēja Latvijas kausa izcīņā. Latvijas komanda, piedzīvojot debiju Eirokausos, otrajā kārtā stāsies pretī Trnavas "Spartak". Tāpat uz Konferences līgas kvalifikāciju pārcēlusies "Valmiera", kas nepārvarēja UEFA Čempionu līgas kvalifikācijas pirmo kārtu.

Fināls notiks 2024.gada 29.maijā un par tā norises vietu izvēlētas Atēnas.

Iepriekšējās sezonas finālā Vesthemas "United" futbolisti finālā ar 2:1 pārspēja RFS pretinieci grupu turnīrā Florences "Fiorentina".