Svētdiena, 5. maijs
Ģederts, Ģirts

Skonto futbolisti izcīna virslīgas sudrabu, Ventspils - bronzu

Noslēdzoties šīs sezonas Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionātam, sestdien Rīgas Skonto savā īpašumā ieguva sudraba medaļas, kamēr bronzu izcīnīja Ventspils.Intriģējošākajā sestdienas mačā Ventspils izbraukumā nospēlēja neizšķirti 0:0 (0:0) ar Jelgavu, tādejādi pagājušā gada Latvijas čempioni nodrošinājuši sev bronzas medaļas.

Šajā mačā komandas neizcēlās ar daudz vārtu gūšanas iespējām, taču otrā puslaika sākumā Jelgava ar pāris uzbrukumiem bīstami apdraudēja ventspilnieku vārtus. Zinot, ka komandai neizšķirts neder, mājinieki spēles izskaņā centās izdarīt arvien lielāku spiedienu uz pērno čempionu vārtiem. Par spīti bīstamajiem uzbrukumiem un lielajam spiedienam, jelgavniekiem tā arī neizdevās iekarot sāncenšu vārtus.Līdz ar to Jelgavai šajā čempionātā bija jāsamierinās ar ceturto vietu.Sezonu Ventspils noslēdza ar teicamu bilanci - sešās spēlēs gūtas piecas uzvaras un vienreiz nospēlēts neizšķirti.Abām komandām šī bija ceturtā savstarpējā tikšanās reize šīs sezonas virslīgas turnīrā, bet no iepriekšējām trim reizēm divi mači noslēdzās bezvārtu neizšķirti, kamēr septembrī pie uzvaras izbraukumā ar 2:1 tika Jelgava.Tikmēr sudraba medaļas sestdien sev nodrošināja valsts titulētākais futbola klubs Rīgas Skonto, kas savā laukumā ar 2:1 (1:0) uzvarēja pēdējās nedēļās blāvi spēlējošo Jūrmalas Spartaks vienību.Skonto komanda 23.minūtē izvirzījās vadībā, kad ar vārtiem izcēlās viens no rīdzinieku līderiem Vladislavs Gutkovskis. Lai gan mājiniekiem šajā duelī piederēja pārsvars, gūtos vārtos to pārvērst neizdevās. Turklāt otrajā puslaikā Spartaks panāca izlīdzinājumu, kad 76.minūtē izcēlās Edgars Gauračs.Tiesa, neizšķirts nebija uz ilgu laiku, jo mača 89.minūtē lielisku tālsitienu izpildīja Vladislavs Sorokins, nodrošinot mājiniekiem uzvaru un sudraba medaļas šajā čempionātā.Rīgas klubs sezonas pēdējo piecu maču laikā tika pie četrām uzvarām, bet vienībai sestdienas spēlē nevarēja palīdzēt viens no līderiem Artūrs Karašausks, kuram bija piešķirta vienas cīņas diskvalifikācija par dzelteno kartīšu normu sasniegšanu. Tikmēr Spartaks sezonas pēdējo astoņu spēļu laikā cieta septiņus zaudējumus.Iepriekš šīs komandas bija tikušās trīs reizes, divreiz pie uzvaras tiekot Skonto, kamēr viens panākums arī Spartaks kontā.Vēl vienā sestdienas mačā, kas neko neizšķīra, Liepāja savā laukumā ar 1:0 (0:0) pieveica Daugavpili.Pirmais puslaiks aizritēja bez gūtiem vārtiem, taču deviņas minūtes pēc otrā puslaika sākuma vienīgos vārtus šajā mačā guva šīs sezonas virslīgas rezultatīvākais futbolists Dāvis Ikaunieks.Šis mačs profesionāļa karjerā pēdējais bija Latvijas futbola leģendai Mārim Verpakovskim, kurš šajā duelī laukumā devās uz maiņu 52.minūtē. Kā Verpakovskis ir arī Liepājas kluba prezidents, bet pēc šī dueļa liepājnieki iecerējuši čempionu svinības par godu izcīnītajam pirmajam titulam.Iepriekšējā kārtā liepājnieki piedzīvoja vien otro zaudējumu sezonā, kad Kurzemes derbijā ar 1:3 piekāpās Ventspilij, bet pirms tam šis klubs bija izcīnījis septiņas uzvaras pēc kārtas, kas arī ļāva izcīnīt Latvijas čempionu titulu. Tikmēr Daugavpils pēdējo septiņu maču laikā cieta sešas neveiksmes.Šīs sezonas iepriekšējās trijās tikšanās reizēs divreiz abas komandas savā starpā nospēlēja neizšķirti 1:1, bet pēdējā mačā pārliecinošu uzvaru izbraukumā ar 4:0 izcīnīja Liepāja.Virslīgas noslēgumā kopvērtējumā Liepājai bija 52 punkti 24 spēlēs. Tai ar 45 punktiem sekoja Skonto, kamēr par diviem punktiem atpalika Ventspils. Savukārt Jelgava turnīru noslēdza ar 41 punktu.Piekto vietu ar 21 punktu ieņēma Jūrmalas Spartaks, bet Daugavpils ar 14 punktiem kopvērtējumā bija atrodama sestajā pozīcijā, savukārt tabulu ar 12 punktiem noslēdza Metta/LU, kas aizvadīs pārspēles par vietas saglabāšanu virslīgā.Vietu nākamās sezonas virslīgas turnīrā garantējusi pirms nedēļas komanda.lv pirmajā līgā triumfējusī Caramba/Dinamo komanda no Rīgas.