Argentīnas izlases labā vienīgos vārtus jau astotajā spēles minūtē guva Gonsalo Igvains.
Jau pašā spēles ievadā Argentīnas izlases uzbrucējs Ezekvels Laveci tika pie iespējas bīstami piespēlēt soda laukumā Igvainam, tomēr bumbu pārtvēra beļģu aizsardzības līnijas līderis Vensāns Kompanī. Tomēr jau astotajā minūtē argentīniešiem izdevās rezultātu atklāt, kad pēc veiksmīgas Lionela Mesi spēles un Anhela di Marijas piespēles neatvairāmi ar pirmo pieskārienu sita Igvains. Beļģi centās atbildēt ar Kevina de Braunes sitienu no patālas distances, tomēr tas nebija precīzs.
Pamazām Beļģijas izlase ieguva teritoriālo pārsvaru un regulāri iekārtojās pretinieku laukuma pusē, tomēr argentīniešu vārtsargam Serhio Romero savu komandu glābt nenācās. Drīz pēc tam laukumu traumas dēļ nācās pamest di Marijam, kurš īsi pirms tam tika pie iespējas sist no labas pozīcijas, tomēr viņa raidījumu bloķēja Kompanī. Puslaika izskaņā no pašas soda laukuma robežas ļoti bīstamu soda sitienu izpildīja Mesi, kura raidītā bumba aizspurdza virs vārtu pārliktņa. Savukārt otrā laukuma pusē pie labākās iespējas Beļģijas izlases rindās tika Kevins Mirallass, kurš ar galvu raidīja bumbu vien mazliet garām vārtiem.
Otrā puslaika sākumā aktīvāki uzbrukumu veidošanā bija argentīnieši, kuru rindās Igvains neizmantoja teicamu iespēju panākt 2:0 - ātrā uzbrukuma noslēgumā pēc lieliska individuālā gājiena uzbrucējs raidīja bumbu pa Tibo Kurtuā sargāto vārtu pārliktni. Spēles 60.minūtē Beļģijas izlases sastāvā laukumā tika sūtīti uzbrucēji Romels Lukaku un Drīss Mertenss, bet minūti vēlāk no ļoti labas pozīcijas pāri vārtiem ar galvu sita Maruāns Fellaini. Beļģijas izlase uzbrukumos sāka doties ar lieliem spēkiem, padarot spēles ritējumu ļoti strauju.
Lai arī Beļģijas izlases centieni tuvoties pretinieku vārtiem bija bīstami, pēdējā brīdī futbolistiem allaž patraucēja sāncenši vai pašu neprecizitātes. Sešas minūtes pirms cīņas beigām bumba pēc bīstama rikošeta lidoja gar pašu Romero sargāto vārtu stabu. Pamatīga burzma pie Argentīnas komandas vārtiem radās četras minūtes vēlāk, tomēr galu galā tā nonāca Romero rokās. Cīņas pēdējās minūtēs beļģiem uzbrukumi vairs nekādi nevedās, bet vienā no Argentīnas pretuzbrukumiem Kurtuā spēja atvairīt Mesi sitienu izgājienā viens pret vienu. Noslēdzošajās sekundēs bumba tika nogādāta argentīniešu soda laukumā, taču Lukaku piespēli pārtvēra Martins Demičelis, bet Aksels Vitsels bumbu raidīja vārtiem pāri.
Beļģijas izlases 19 gadus vecais uzbrucējs Divoks Oridži šajā mačā kļuva par gados jaunāko Pasaules kausa ceturtdaļfināla spēles sākumsastāva futbolistu kopš 1958.gada, kad 17 gadu vecumā starta sastāvā laukumā devās leģendārais brazīlietis Pelē.
Argentīnas izlase pusfinālā tiksies ar Nīderlandi vai Kostariku.
Pirms tam notikušajā apakšgrupu turnīrā Argentīna spēja uzvarēt visās trijās spēlēs un iegūt maksimāli iespējamos deviņus punktus, kas F apakšgrupā ļāva ierindoties pirmajā pozīcijā. Tiesa, uzvaras tik viegli nemaz nenāca, jo vispirms smagā cīņā ar 2:1 tika uzvarēta Pasaules kausu debitante Bosnija un Hercegovina, bet pēc tam ar 1:0 un 3:2 tika pārspētas attiecīgi Irāna un Nigērija. Tikmēr Beļģija bija labākā G apakšgrupā, trīs mačos izcīnot tikpat panākumus. Vispirms nervu kutinošā duelī ar 2:1 tika pārspēta Alžīrija, bet pēc tam uzvarēta arī Krievijas (1:0) un Dienvidkorejas (1:0) komanda.
Astotdaļfinālā argentīnieši ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Šveici, bet Beļģija ar 2:1 arī papildlaikā pārspēja ASV.
Argentīna pirmajā Pasaules kausa finālturnīrā 1930.gadā izcīnīja otro vietu, bet pēc tam lielākos panākumus guva 1978. un 1986.gadā, kad kļuva par čempioni. Vēlāk 1990.gadā vēlreiz izcīnīja otro vietu, bet pēc tam nebija tikusi tālāk par ceturtdaļfinālu. Savukārt Beļģija no 1982. līdz 2002.gadam piedalījās sešos finālturnīros pēc kārtas, bet nākamajiem diviem nespēja kvalificēties. Labākais sasniegums ir 1986.gadā izcīnītā ceturtā vieta, bet kopš tā gada nebija tikusi tālāk par astotdaļfinālu.
Kā zināms, piektdien vietu pusfinālā nodrošināja Vācija un Brazīlija. Šīs izlases tagad gaida savstarpēja cīņa.
Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam.
Pasaules kausa izcīņas futbolā astotdaļfinālam kvalificējās sešas Eiropas un piecas Dienvidamerikas komandas, bet grupu turnīru nepārvarēja neviena Āzijas vienība.
Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.
Argentīnas izlases sastāvs - Serhio Romero, Pavlo Dzabaleta, Martins Demičelis, Esekjels Garajs, Hosē Basanta, Havjers Maskerano, Lukass Biglija, Anhels di Marija (Enco Peress, 33.min.), Lionels Mesi, Gonsalo Igvains (Fernando Gago, 81.min.), Ezekvels Laveci (Rodrigo Palasio, 71.min.).
Beļģijas izlases sastāvs - Tibo Kurtuā, Vensāns Kompanī, Daniels van Bujtens, Jans Vertongens, Tobijs Alderveirelds, Maruāns Fellaini, Aksels Vitsels, Edens Azārs (Nasers Šadlī, 75.min.), Kevins de Braune, Kevins Mirallass (Drīss Mertenss, 60.min.), Divoks Oridži (Romels Lukaku, 59.min.).
papildināts ar foto