Ikaunieks un Gutkovskis gūst uzvaras vārtus, ievedot savas komandas UEFA Konferences līgas play-off kārtā

Latvijas futbola izlases pussargs Jānis Ikaunieks un uzbrucējs Vladislavs Gutkovskis ceturtdien guva uzvaras vārtus UEFA Konferences līgas kvalifikācijas trešās kārtas atbildes spēlēs un ieveda savas pārstāvētās komandas atlases play-off kārtā.

Ikaunieka pārstāvētā Somijas komanda Kuopio "Palloseura" ("KuPS") viesos ar rezultātu 4:3 (0:2) uzvarēja Kazahstānas vadošo klubu "Astana", divu maču summā gūstot virsroku ar 5:4.

Pirmā spēle Helsinkos noslēdzās ar rezultātu 1:1, tādējādi somu komandai derēja jebkāda uzvara. Tiesa, pirmais puslaiks nebija labvēlīgs šī mērķa sasniegšanai, jo Tigrana Barsegjana un Abata Aimbetova gūtie vārti deva vadību 2:0 pretiniekiem.

Otrajā puslaikā "KuPS" spēlē iesaistīja brazīliešu uzbrucēju Lukasu Ranželu, kurš 53.minūtē panāca 1:2. Piecas minūtes vēlāk Barsegjans atjaunoja divu vārtu starpību, bet turpmākajās 16 minūtēs Ranžels izcēlās vēl divas reizes un rezultāts kļuva neizšķirts 3:3.

Tad savu vārdu teica Ikaunieks. 77.minūtē kuldīdznieks saņēma bumbu uz soda laukuma robežas, spēra soli uz priekšu un izdarīja sitienu vārtos, bumbai ar rikošetu nonākot mērķī - 4:3.

Ikaunieks laukumā bija visas 90 minūtes.

Par iekļūšanu UEFA Konferences līgas grupu turnīrā "KuPS" cīnīsies ar Vācijas bundeslīgas klubu Berlīnes "Union".

Tikmēr Gutkovska pārstāvētā Polijas komanda Čenstohovas "Rakow" izbraukumā pēc pamatlaika cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar Krievijas klubu Kazaņas "Rubin". Divu spēļu summā bija neizšķirts 0:0 un cīņa turpinājās pagarinājumā, kurā Gutkovskis guva vārtus, nodrošinot uzvaru 1:0 un šādu rezultātu arī divu dueļu summā.

Gutkovskis mačā iesaistījās sešas minūtes pirms pamatlaika beigām, kad nāca uz maiņu. Uzvaru Latvijas uzbrucējs izrāva ar vārtiem 111.minūtē, kad pēc Jaņņa Papanikolau piespēles no labās malas bija precīzs ar galvu.

Pagarinājuma pēdējās sekundēs 1:1 izraut varēja Saeds Haksabanovičs, taču viņa izpildīto 11 metru soda sitienu atvairīja Vladams Kovačevičs.

Gutkovskis uzvaras vārtus guva arī svētdien notikušajā Polijas ekstraklases spēlē.

"Play-off" kārtā "Rakow" cīnīsies ar Beļģijas klubu "Gent", kas divu maču summā apspēlēja Latvijas vicečempioni RFS.

Savukārt Eirokausu sezona noslēgusies aizsarga Raivja Andra Jurkovska pārstāvētajai Īrijas komandai "Dundalk", kas mājās ar 1:2 (0:2) atzina Nīderlandes kluba "Vitesse" pārākumu, divu maču summā zaudējot ar 3:4.

Jurkovskis spēlē iesaistījās, 72.minūtē nākot uz maiņu, kad rezultāts jau bija 1:2. Nākamajā desmitminūtē viņš pats izdarīja vienu sitienu pa vārtiem, tomēr neizšķirtu izraut nespēja.

Otrā puslaika kompensācijas laikā Latvijas futbolists tika brīdināts ar dzelteno kartīti.

"Play-off" jeb ceturtās kārtas spēles notiks 19. un 26.augustā. Savukārt grupu turnīra izloze notiks 27.augustā.

Jaunizveidotā UEFA Konferences līga ir trešā līmeņa klubu turnīrs aiz Čempionu līgas un Eiropas līgas.