Kloze rezultativitātē panāk Ronaldo; Vācija cīnās neizšķirti ar Ganu

Pasaules kausa izcīņā futbolā sestdien G apakšgrupas otrās kārtas spēlē Vācijas izlase cīnījās neizšķirti 2:2 (0:0) pret Ganas valstsvienību.Otros vārtus Vācijas izlases rindās mačā guva pieredzējušais uzbrucējs Miroslavs Kloze, gūstot savus 15.vārtus Pasaules kausa finālturnīros, tādējādi rezultatīvāko spēlētāju galvgalī panākot leģendāro Brazīlijas uzbrucēju Ronaldo.

Tāpat Vācijas izlases rindās ar precīzu sitienu atzīmējās Mario Gēce, bet Ganas valstsvienības labā vārtus guva Andrē Ajevs un Asamoā Gjans.Zīmīgi, ka šī bija 800. spēle Pasaules kausa izcīņas vēsturē, bet savu 100.spēli Vācijas izlases rindās aizvadīja centra aizsargs Pērs Mertezakers.Vācijas izlases speciālists Joahims Lēvs šajā spēlē izvēlējās neeksperimentēt ar izlases sākumsastāvu, atstājot to identisku pirmās kārtas mačam. Tikmēr Ganas izlases treneris Džeimss Kvesi Apia veica trīs futbolistu maiņas. Spēles sākumā Vācijas izlase pakāpeniski pārņēma teritoriālo pārsvaru, bet pirmā vārtu gūšanas iespēja parādījās tieši pie vāciešu vārtiem, kad septītajā minūtē Gjans pēc teicamas Kristiāna Atsū piespēles nespēja pārvirzīt bumbu vārtu tīklā. Savukārt sešas minūtes vēlāk Atsū tālsitienu tikai ar pūlēm atvairīja Vācijas izlases pamatvārtsargs Manuels Noiers.Lai gan puslaika pirmajā daļā Vācijas izlase ilgi kontrolēja bumbu laukuma centrā, tomēr vārtu gūšanas iespējas vācieši pie pretinieku vārtiem izveidoja ļoti reti. Cīņas 32.minūtē Noiers vēlreiz Vāciju glāba, atvairot spēcīgu Suleja Muntari sitienu no distances, bet piecas minūtes vēlāk labā sitiena pozīcijā nonāca vācietis Gēce, sāncenšu vārtsargam bumbu tverot. Puslaika izskaņā jau spēle abu komandu izpildījumā izlīdzinājās.Otro puslaiku Vācijas izlase uzsāka vētraini. Mača 50.minūtē spēles rezultātu atklāja Gēce, kurš pēc lieliskas Tomasa Millera piespēles bija precīzs ar galvu, gūstot savus pirmos vārtus Pasaules kausa izcīņas vēsturē. Tomēr ilgi vāciešiem vadību neizdevās noturēt, jo 53.minūtē A.Ajevs rezultatīvi noslēdza Herisona Afula centrējumu, panākot izlīdzinājumu uz tablo. Turpmākajās minūtēs spēle kļuva daudz aktīvāka un dinamiskāka komandu izpildījumā.Cīņas 63.minūtē Gana vēlreiz šokēja Vācijas izlases aizsardzību, kad pēc muļķīgas vāciešu spēlētāju kļūdas laukuma vidusdaļā, vienatnē pret Noieru izrāvās Gjans, izvirzot ganiešus vadībā – 2:1. Brīdi vēlāk Gana varēja panākt arī divu vārtu pārsvaru, taču lielisko pretuzbrukumu nespēja noslēgt rezultatīvi Džonatans Ajevs. Pēcāk Vācijas izlase laukumā sūtīja pieredzējušo uzbrucēju Klozi, kurš pāris sekundes vēlāk arī panāca neizšķirtu. Pamatlaika izskaņā uzvaru Vācijai izraut varēja gan Millers, gan Kloze, taču rezultāts nemainījās.Zīmīgu dueli laukumā aizvadīja arī pusbrāļi Boatengi, Kevins Prinss pārstāvēja Ganu, bet Žeroms - Vāciju.Kā zināms, pirmās kārtas spēlē Vācija ar 4:0 sagrāva Portugāli, bet Gana ar 1:2 piekāpās ASV futbolistiem.Līdz ar to Vācijai pēc divām kārtām G apakšgrupā ir četri punkti, bet Ganas izlase tikusi pie viena punkta. Tikmēr Portugāles un ASV savstarpēja otrā kārtas spēle notiks svētdien, bet trešajā kārtā savā starpā tiksies ASV un Vācija, bet Gana cīnīsies ar Portugāli,Jau vēstīts, dienas pirmajā cīņā F grupas ietvaros Argentīna ar 1:0 pārspēja Irānu, vārtus gūstot vien pašā mačā izskaņā, savukārt šajā pašā grupā plkst.1 naktī Nigērija Kujabas pilsētā sacentīsies ar sacensību debitanti Bosniju un Hercegovinu.Sacensības 12 Brazīlijas pilsētās un stadionos ilgs līdz 13.jūlijam. Izslēgšanas turnīrs startēs 28.jūnijā.Sacensībās Eiropu pārstāv 13 valstsvienības, Dienvidameriku un Āfriku piecas, pa četrām izlasēm ir no Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību jūras reģiona, bet trīs - no Āzijas. Pirmo reizi kopš 2002.gada nevienai valstij neizdevās kvalificēties finālturnīram no Okeānijas reģiona sacensībām, tomēr finālturnīrā piedalīsies Austrālija, kas kvalifikācijas ciklā startē Āzijas zonā.Valstsvienības sadalītas astoņās apakšgrupās, pa četrām izlasēm katrā. Visas turnīra dalībnieces aizvadīs trīs grupas spēles. Tālāk katras grupas divas labākās komandas turpinās cīņu izslēgšanas fāzē, kur sākotnēji nonāks 16 valstis, sadaloties astoņos pāros. Turpinājumā katrā izslēgšanās kārtā izlašu skaits saruks uz pusi, līdz finālā iekļūs divas spēcīgākās turnīra dalībnieces.Pirms četriem gadiem DĀR čempionu titulu izcīnīja Spānija, kas finālā ar 1:0 papildlaikā uzvarēja Nīderlandi. Savukārt trešo vietu otrajā turnīrā pēc kārtas izcīnīja Vācija.Vācijas izlases sastāvs - Manuels Noiers, Žeroms Boatengs (Škodrans Mustafi, 45.min.), Matss Hummelss, Benedikts Hevedess, Pērs Mertezakers, Filips Lāms, Sami Kedira (Bastians Šveinšteigers, 69.min.), Mesuts Ezils, Tonijs Kross, Mario Gēce (Miroslavs Kloze, 69.min.), Tomass Millers.Ganas izlases sastāvs - Fatau Dauda, Herisons Afuls, Džons Bojē, Žonatans Mensā, Sulejs Muntari, Andrē Ajevs, Kevins Prinss Boatengs (Džonatans Ajevs, 52.min.), Dvadvo Asamoā, Asamoā Gjans, Kristiāns Atsū, Rabiu Mohameds.