Latvijas futbolistiem varonīgs neizšķirts Oslo

Latvijas vīriešu futbola izlase sestdien Oslo Pasaules kausa kvalifikācijas priekšpēdējo maču pret Norvēģiju beidza ar bezvārtu neizšķirtu.

Latvija G grupas mačā "Ullevaal" stadionā Oslo ar Norvēģiju spēlēja bez gūtiem vārtiem - 0:0.

Jau sestajā minūtē bumba gandrīz nokļuva mājinieku vārtos. Pēc Alvja Jaunzema sitiena ārpus soda laukuma bumba skāra Birgera Melinga muguru un tikai nedaudz lidoja garām vārtu kreisajam apakšējam stūrim.

18.minūtē ne pārāk spēcīgu Roberta Uldriķa sitienu ķēra mājinieku vārtsargs Erjans Hoskjolds Nīlands.

22.minūtē pirmo dzelteno kartīti spēlē nopelnīja "Sampdoria" pussargs Mortens Torsbī, laukuma vidū nogāžot Mārtiņu Ķiguru un nepieļaujot bīstamu pretuzbrukumu.

24.minūtē nedaudz vārtu labajam apakšējam stūrim garām sita Kristians Tūrstveds.

34.minūtē no soda laukuma vidus pa lidojošu bumbu īsti ar kāju netrāpīja Uldriķis, tai lidojot garām vārtiem.

Jau nākamajā minūtē spēcīgu sitienu vārtu labajā augšējā stūrī atvairīja Roberts Ozols.

41.minūtē vārtu stabs glāba Latvijas izlasi. Pēc Martina Ēdegora centrējuma centrējuma Tūrstveds ne pārāk spēcīgi sita ar galvu, bumbai noglāstot vārtu kreiso stabu no ārējās puses un šķērsojot vārtu līniju.

Otrais puslaiks sākās ar Torsbī nomaiņu pret Džošua Kingu un bīstamu Ēdegora sitienu nedaudz garām vārtu kreisajam augšējam stūrim.

52.minūtē pirmo dzelteno kartīti nopelnīja arī Latvijas futbolisti. Pārkāpumu izdarīja Eduards Emsis, kuram nākamā spēle būs jāizlaiž.

55.minūtē pēc spēcīga Tūrstveda sitiena no soda laukuma vidus vārtu labajā apakšējā stūrī Ozols atvairīja bumbu.

59.minūtē Jaunzema vietā laukumā nāca Vladimirs Kamešs, bet 75.minūtē Uldriķi nomainīja Igors Tarasovs.

65.minūtē Ozols likvidēja bīstamu Muhameda Eljunussi izgājienu vienam pret vārtsargu pa kreiso soda laukuma pusi, taču Eljunussi ar celi pārsita viņam seju, sākot plūst asinīm.

Vārtsarga maiņa nebija vajadzīga, jo Ozols ar asiņainu galvu bija gatavs maču turpināt.

79.minūtē pēc piespēles ārpus soda laukuma pēc Černomordija un Aleksandera Serleta divcīņas soda laukuma centrā bumba nonāca pie kreisā vārtu staba Eljunussi rīcībā, kurš to raidīja vārtos.

Tomēr pēc video atkārtojuma noskatīšanās tiesnesis vārtu guvumu atcēla, jo Eljunussi atradās aizmugures stāvoklī - 0:0.

82.minūtē Tūrstveda nomainīja Ūla Sulbakens, bet 88.minūtē laukuma vidū Kamešs bija uz robežas ar sarkano kartīti, tiesnesim aprobežojoties ar dzelteno kartīti.

89.minūtē divas maiņas veica Latvijas izlases galvenais treneris Dainis Kazakevičs, pieklibojošā Ķigura vietā laukumā dodoties Krišam Kārkliņam, bet Vladislavu Gutkovski nomainot Raimondam Krollim.

Kompensācijas laiks tika piešķirts astoņas minūtes, un tā pirmajā minūtē pēc stūra sitiena izspēles no kreisās puses no soda laukuma vidus pie sitiena ar galvu tika Krollis, taču trāpīja tieši virsū vārtsargam.

Norvēģi turpināja vētraini uzbrukt, taču veiksme stāvēja Latvijas izlases pusē, noturot 0:0.

G grupā pēc deviņām spēlēm pirmo vietu ar 20 punktiem ieņem Nīderlande, pa 18 punktiem ir Turcijai un Norvēģijai, 12 punktus guvusi Melnkalne, sešus iekrājusi Latvija, kamēr Gibraltārs joprojām ir bešā.

2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas cikla noslēdzošajās spēlēs Latvijai ir jāiztiek bez vārtsarga Pāvela Šteinbora. Tāpat starp izsauktajiem spēlētājiem nav ilgstoši savainojumu ārstējošā pussarga Kristera Tobera, kā arī Jāņa Ikaunieka, kurš tikai nesen atgriezās laukumā kluba rindās. Traumas dēļ no sākotnējā kandidātu saraksta tika izņemts pussargs Daniels Ontužāns, kura vietu aizņēmis Renārs Varslavāns.

4.septembrī "Daugavas" stadionā notikušajā mačā ar 2:0 uzvarēja Norvēģija, kuras labā vārtus guva Ērlings Holanns un Muhameds Eljunussi. Holanns patlaban dziedē savainojumu un novembra spēlēs nepiedalās.

Abas izlases savā starpā tikās arī 2000.gada Eiropas čempionāta kvalifikācijā. Liepājā ar 2:1 uzvarēja Norvēģija, bet Oslo ar 3:1 pārāka bija Latvija. Abos mačos ar gūtiem vārtiem izcēlās Latvijas izlases treneru korpusā strādājušais Marians Pahars.

Latvija FIFA rangā ieņem 136.vietu, kamēr Norvēģija ir 37.pozīcijā.

Latvijas futbolisti kvalifikācijas ciklu noslēgs otrdien ar spēli Gibraltārā.

Eiropas zonā izlases sadalītas desmit apakšgrupās - piecās pa piecām izlasēm un piecās pa sešām izlasēm. Pasaules kausa finālturnīram kvalificēsies desmit grupu uzvarētājas, bet "play-off" kārtā piedalīsies desmit otro vietu ieguvējas un divas labākās UEFA Nāciju līgas komandas, kas apakšgrupās būs ārpus labāko divnieka.

Izslēgšanas turnīrā 12 izlases tiks sadalītas trīs "play-off" zaros, kur 2022.gada martā tiks noskaidrotas vēl trīs finālturnīra dalībnieces.

Pasaules kausa finālturnīrs norisināsies Katarā, un karsto laika apstākļu dēļ turnīrs tiks izspēlēts ziemā no 21.novembra līdz 18.decembrim.

2022.gadā Katarā notiks pēdējais Pasaules kausa finālturnīrs, kurā piedalīsies 32 komandas. 2026.gada turnīrā, kuru uzņems Kanāda, Meksika un ASV, piedalīsies 48 izlases.

Latvijas futbola izlases sastāvs 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas novembra spēlēm:

vārtsargi - Roberts Ozols ("Riga"), Rihards Matrevics ("Valmiera"), Krišjānis Zviedris ("Liepāja");

aizsargi - Antonijs Černomordijs, Vladislavs Fjodorovs (abi - "Riga"), Mārcis Ošs ("Stade Lausanne Ouchy", Šveice), Kaspars Dubra ("Oleksandrija", Ukraina), Igors Tarasovs (Ahnas "Ethnikos", Kipra), Elvis Stuglis, Roberts Savaļnieks, Vladislavs Sorokins (visi - RFS), Raivis Andris Jurkovskis ("Dundalk", Īrija);

pussargi - Artūrs Zjuzins, Renārs Varslavāns (abi - RFS), Andrejs Cigaņiks (Dunajska Stredas "DAC 1904", Slovākija), Eduards Emsis (Erevānas "Noah", Armēnija), Alvis Jaunzems ("Valmiera"), Krišs Kārkliņš, Mārtiņš Ķigurs (abi - "Liepāja"), Vladimirs Kamešs, Aleksejs Saveļjevs (abi - "Riga");

uzbrucēji - Vladislavs Gutkovskis (Čenstohovas "Rakow", Polija), Roberts Uldriķis (Leivārdenas "Cambuur", Nīderlande), Raimonds Krollis ("Valmiera").

Norvēģijas futbola izlases sastāvs 2022.gada Pasaules kausa kvalifikācijas novembra spēlēm:

Vārtsargi: Andrē Hansens ("Rosenborg"), Erjans Hoskjolds Nīlands ("Bournemouth", Anglija), Stens Grītebusts ("Velje");

Aizsargi: Māriuss Lude ("Bodo"/"Glimt"), Lunans Gābrielsens ("Toulouse", Francija), Stīans Grēgersens ("Molde"), Andrēass Hanče-Ulsens ("Gent", Beļģija), Markuss Pēdešens (Roterdamas "Feyenoord", Nīderlande), Birgers Melings ("Stade Rennais", Francija), Jūlians Rīersuns (Berlīnes "Union", Vācija), Stefans Strandbergs ("Salernitana", Itālija);

Pussargi: Ūla Sulbakens ("Bodo"/"Glimt"), Matss Dēli ("Nurnberg", Vācija), Jenss Heuge (Frankfurtes "Eintracht", Vācija), Martins Ēdegors (Londonas "Arsenal", Anglija), Muhameds Eljunussi (Glāzgovas "Celtic", Skotija), Mortens Torsbī ("Sampdoria", Itālija), Fredriks Midtsje (Alkmāras AZ, Nīderlande), Fredriks Aušness (Roterdamas "Feyenoord", Nīderlande), Kristians Tūrstveds ("Genk", Beļģija), Matīass Nurmanns (Noridžas "City"), Annešs Trunnsens ("Trabzonspor", Turcija);

Uzbrucēji: Džošua Kings ("Watford", Anglija), Aleksanders Serlets (Sansevastjanas "Real Sociedad", Spānija), Tūmass Lēne Ulsens ("Lillestrom").