Rīgā +17 °C
Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Rudņevam 120 minūtes un precīzs pēcspēles sitiens, HSV izmoka uzvaru

Smagu uzvaru jaunās sezonas pirmajā oficiālajā spēlē pirmdien izcīnīja Latvijas futbola uzbrucēja Artjoma Rudņeva pārstāvētā Hamburgas SV (HSV) vienība, kas vien pēcspēles sitienu sērijā izbraukumā uzveica trešajā spēcīgākajā līgā spēlējošo Kotbusas Energie komandu.Spēles pamatlaiks noslēdzās ar 1:1, pēc papildlaika rezultāts jau bija 2:2, bet pēcspēles sitienos ar 4:1 pārāka bija pieredzējušākā HSV vienība.

Spēles rezultāts tika atklāts desmitajā minūtē, kad pēc vārtsarga Renē Adlera pārkāpuma 11 metru soda sitienu realizēja Energie komandas spēlētājs Manuels Ceics. 35.minūtē pēc pārkāpuma pret Rudņevu pie brīdinājuma tika Sedriks Mimbalā, bet pēc pirmā puslaika viesi joprojām atradās iedzinējos ar 0:1.Izlīdzinājumu HSV beidzot panāca 70.minūtē, kad pēc Nīderlandes futbolista Rafaela van der Vārta izpildīta soda sitiena izcēlās Heiko Vestermans. Tieši ar 1:1 arī noslēdzās pamatlaiks.Papildlaika ievadā jau sestajā minūtē rezultatīvs bija vēl viens van der Vārta soda sitiens, tomēr šoreiz jau viņš pats izcili pāri spēlētāju mūrim ieraidīja bumbu vārtu augšējā stūrī. Iegūstot vadību, Hamburgas vienība faktiski apstājās un pirmā papildlaika pašās beigās Svens Mihels panāca izlīdzinājumu 2:2.Līdz ar to komandām uzvarētāju nācās noskaidrot 11 metru sitienu sērijā, kurā Adlers atvairīja divus pretinieku raidījumus, bet Rudņevs iesita savas komandas noslēdzošo bumbu un HSV tika pie panākuma.Rudņevs laukumā aizvadīja visas 120 spēles minūtes.Iepriekšējā sezona HSV komandai bija smaga, un tā ar grūtībām izbēga no izkrišanas uz otro bundeslīgu. Jaunā bundeslīgas sezona sāksies 22.augustā, bet Hamburgas vienība pirmo maču aizvadīs dienu vēlāk.HSV komanda joprojām ir vienīgā kopš bundeslīgas izveides 1963.gadā, kas tajā nekad nav zaudējusi vietu.Rudņevs iepriekšējo sezonu iesāka HSV komandā, tomēr vēlāk tika izīrēts Hannover 96 komandai līdz sezonas beigām. Kaut tika prognozēts, ka Hannover 96 izmantos iespēju viņu izpirkt, klubs šādu soli nespēra.Tikmēr poļu mediji pēdējās dienās ziņo, ka Rudņevs varētu tikt izīrēts Polijas komandai Gdaņskas Lechia. Latvijas uzbrucējs ir labi pazīstams Polijas čempionātā, bet viens no Lechia īpašniekiem ir cieši saistīts ar HSV komandu.