Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

Virslīgas centrālajā spēlē Ventspils un Skonto cīnās neizšķirti

Latvijas SMScredit.lv Virslīgas futbola čempionāta svētdienas centrālajā spēlē Ventspils futbolisti savā laukumā cīnījās neizšķirti 0:0 (0:0) ar līdervienību Rīgas Skonto.Gan pirmajā, gan otrajā puslaikā laukumā aizritēja līdzīga cīņa, kurā iespējas gūt vārtus bija gan vienai, gan otrai komandai.

Tiesa, abām vienībām to bija vairāk otrajā puslaika, jo 69.minūtē garām vārtiem sita ventspilnieks Vadims Jančuks, bet dažas minūtes vēlāk Skonto uzbrucējs Artūrs Karašausks izdarīja bīstamu sitienu no nulles leņķa.Savukārt mača kompensācijas laikā Ventspils spēlētājiem bija iespēja atklāt mača rezultātu un noslēgt to savā labā, taču pēc Oļega Timofejeva sitiena viesus glāba lietuviešu vārtsargs Pauļus Gribausks.Par spēles spraigo ritējumu norāda arī daudzie brīdinājumi - Ventspils futbolisti tika pie četriem dzeltenajiem plāksteriem, kamēr Skonto nopelnīja trīs brīdinājumus.Zīmīgi, ka pirmajā aplī abu komandu savstarpējā cīņā Skonto izcīnīja uzvaru ar rezultātu 3:0.Kārtas izspēle turpināsies svētdienas vakarā, kad tiksies vēl divas šī brīža vadošā piecinieka komandas - Daugavpils Daugava uzņems Jūrmalas Spartaks spēlētājus.Virslīgas kopvērtējuma līdervienība šobrīd ir Skonto, kas iekrājusi 31 punktu 13 mačos, bet tai divus punktus zaudē ventspilnieki. Trešajā vietā ar 27 punktiem 14 spēlēs nostiprinājusies Rīgas Daugava, kurai četrus punktus 12 aizvadītajos mačos zaudē čempionvienība Daugava no Daugavpils. Piektajā pozīcijā ar 20 punktiem 13 cīņās ir Jūrmalas Spartaka futbolisti, savukārt vēl par punktu atpaliek _Liepājas metalurga _vienība. Tiesa, tā aizvadījusi par divām cīņām mazāk.Jūrmala ar 14 punktiem 14 mačos ir septītā, bet astoto vietu ieņem Ilūkstes NSS komanda, kurai 13 spēlēs izcīnīti astoņi punkti. Metta/LU tagad ir devītā ar sešiem punktiem 14 cīņās, bet tai punktu zaudē Jelgava.Pagājušajā gadā Daugavpils Daugava virslīgas čempionātā triumfēja pirmoreiz vēsturē, bet vietu valsts spēcīgāko klubu saimē zaudēja Gulbene.Sezonas beigās vietu virslīgā zaudēs desmitās vietas ieguvēji, kurus nomainīs pirmās līgas uzvarētāji, bet devītais spēcīgākais klubs divās pārspēlēs spēkosies ar otrās līgas otru labāko komandu.