Rīgā +21 °C
Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Zelta kausa finālā tiksies Meksikas un Panamas futbolisti

Panamas vīriešu futbola izlase trešdien Ziemeļamerikas, Centrālamerikas un Karību reģiona futbola asociāciju konfederācijas (CONCACAF) Zelta kausa pusfinālā pārspēja ASV, neļaujot pretiniekiem sasniegt finālu ceturto reizi pēc kārtas.

Panamas un ASV duelis pamatlaikā noslēdzās ar 0:0 (0:0), papildlaikā abas vienības guva pa vieniem vārtiem (1:1), bet pēc tam sekoja pēcspēles sitienu sērija, kurā ar 5:4 pārāki bija Panamas futbolisti.

Pamatlaikā divi panamiešu vārti netika ieskaitīti aizmugures dēļ. Savukārt papildlaikā pēc spēlētām deviņām minūtēm Panamu vadībā izvirzīja Ivans Andersons.

ASV izlīdzināja rezultātu sešas minūtes vēlāk, kad panamiešu vārtos bumbu raidīja Hesuss Fereira.

Pēcspēles sitienos jau pirmajā kārtā Fereira nespēja realizēt savu iespēju, ļaujot Panamai izvirzīties vadībā. Pēc tam trešajā kārtā panamieši arī kļūdījās, taču pēc tam, kad sestajā kārtā ASV futbolista Kristiāna Roldana sitienu atvairīja Panamas vārtsargs, Adalberto Karraskilja savu iespēju neizniekoja un ar precīzu sitienu atnesa Panamai panākumu.

Tikmēr otrā pusfinālā Meksika ar rezultātu 3:0 (2:0) pārliecinoši uzvarēja Jamaiku.

Pirmajā puslaikā pēc spēlētām divām minūtēm meksikāņus vadībā izvirzīja Henrijs Martins, bet 30.minūtē pārsvaru dubultoja Luiss Čavess. Trešos Meksikas vārtus guva Roberto Alvarado, kurš pārspēja Jamaikas vārtsargu otrā puslaika kompensācijas laikā.

Fināls paredzēts svētdien.

CONCACAF Zelta kauss tiek rīkots reizi divos gados. Šogad tas no 24.jūnija līdz 16.jūlijam norisinās ASV un Kanādā.

2021.gadā par CONCACAF Zelta kausa ieguvējiem septīto reizi vēsturē kļuva ASV izlase, kas finālā ar 1:0 pārspēja iepriekšējo čempioni Meksiku.

Turnīrā līdz šim uzvarējušas tikai trīs valstu komandas - Meksikai ir astoņi tituli, ASV - septiņi, bet Kanādai - viens.