Piektdiena, 3. maijs
Uvis, Gints

Ātrslidotājs Silovs izcīna 14.vietu 1500 m distancē

Latviešu ātrslidotājs Haralds Silovs sestdien noslēdza dalību Soču olimpiskajās spēlēs, ieņemot 14.vietu 1500 metru distancē.Šis ir Silova labākais rezultāts trijās distancēs, kurās viņš Olimpiādē piedalījās.Silovs startēja vienā slidojumā ar Vankūveras olimpisko čempionu šajā distancē Marku Tuitertu no Nīderlandes, uzrādot laiku minūte un 46,79 sekundes.

Latvietis tobrīd - pēc 26 sportistu starta - ierindojās ceturtajā vietā, kamēr Tuiterts, kurš bija par 1,37 sekundēm ātrāks, kļuva par līderi.Līdz sacensību beigām, startējot 40 sportistiem, Silovs atkāpās uz 14.vietu, bet par čempionu kļuva polis Zbigņevs Brudka, kuram latvietis zaudēja 1,79 sekundes. Pašlaik 29 gadus vecais polis izcīnīja savu pirmo olimpisko medaļu.Otrajā vietā vien 0,003 sekundes aiz Brudkas ierindojās Koens Vervējs no Nīderlandes, kurš arī izcīnīja savu pirmo medaļu, bet trešais 0,22 sekundes aiz uzvarētāja bija kanādietis Denijs Morisons, kuram tā Sočos ir otrā medaļa un kopumā ceturtā olimpiskā godalga karjerā.Jau vēstīts, ka Silovs olimpiskās spēles atklāja ar 500 metru distanci, kur viņš ierindojās 37.vietā 39 dalībnieku konkurencē, bet pēc tam 1000 metros viņš palika 24.pozīcijā starp 40 atlētiem.