Pirmdiena, 29. aprīlis
Raimonds, Laine, Vilnis

Austrija apsteidz Latviju; Francija varonīgi cīnās ar Zviedriju, bet zaudē

Zaudējumu pasaules čempionāta A apakšgrupas cīņā pirmdien piedzīvoja Francijas izlase, kas pēc diviem veiksmīgi aizvadītiem periodiem salūza un ar 2:4 (0:1, 2:1, 0:2) piekāpās Zviedrijai.Kad pirmajā periodā abas komandas bija aizvadījušas tieši 11 minūtes, mača rezultātu atklāja zviedru uzbrucējs Jākobs Jūzefsons.

Kopumā pirmajā trešdaļā bija nomācošs Zviedrijas izlases pārākums, komandai izdarot 18 metienus, kamēr francūži uz Jūnasa Enrotu sargātajiem vārtiem raidīja tikai sešusTomēr jau otrā perioda sākumā cīņas gaita mainījās, kad trešdaļas 34.sekundē izlīdzinājumu panāca Francijas izlases uzbrucējs Damjēns Flerī, kurš jau pēc nedaudz vairāk kā divām minūtēm panāca vadību savai komandai. Tomēr trešdaļas otrajā pusē francūži nopelnīja noraidījumu, ko pēc vairākumā pavadītām deviņām sekundēm izmantoja Filips Fošbergs, panākdams neizšķirtu 2:2.Pēc trešajā trešdaļā nospēlētas 51 sekundes Fošbergs guva savus otros vārtus un izvirzīja Zviedriju vadībā, bet pēc divarpus minūtēm Olivers Ēkmans-Lāšons panāca jau 4:2. Pēc zaudētajiem vārtiem Francijas izlase veica vārtsargu maiņu, kad pieredzējušā Kristobala Iē vietā franču "mūri" devās sargāt Florians Ardī. Atlikušajā cīņas gaitā vārti netika gūti un uzvaru ar 4:2 izcīnīja Zviedrijas izlase.Jau ziņots, ka Austrija pirmdien ar 3:2 (0:0, 1:0, 1:2, 0:0, 1:0) pēcspēles metienu sērijā pārspēj Vācijas valstsvienību.Mača pirmajā periodā aizritēja sīva cīņa ar mazliet lielāku austriešu pārsvaru. Trešdaļā Austrijas hokejisti izdarīja septiņus metienus pa pretinieku vārtiem, tikmēr Vācijas spēlētāji ripu somu vārtu virzienā raidīja vien piecas reizes. Otrajā trešdaļā austrieši izvirzījās vadībā, kad 34.minūtē Tomasa Rafla raidītā ripa ielidoja Somijas sargātajos vārtos.Vācieši trešā perioda ceturtajā minūtē panāca izlīdzinājumu, kad vārtus guva Markuss Kinks. Septiņas minūtes vēlāk Rafaels Roters atkal izvirzīja vadībā austriešus, panākot 2:1, bet divas minūtes līdz mača pamatlaika beigām vācieši atkal izlīdzināja spēles rezultātu. Vārtus Vācijas labā guva Patriks Reimers.Papildlaikā neviena komanda vārtus neguva, tāpēc vienībām nācās noteikt uzvarētāju pēcspēles metienu sērijā, kur pārāka bija Austrija. Uzvaras vārtus austriešiem guva Konstantīns Komareks.Pēc šīm cīņā A apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar sešās spēlēs maksimāli iekrātajiem 18 punktiem ir Kanāda, bet no tās par diviem punktiem atpaliek Zviedrija, kamēr Čehijai 13 izcīnīti punkti. Tikmēr deviņi punkti ir Šveicei, bet septiņi punkti ir Vācijai, kam ar pieciem punktiem seko Austrija. Aiz tās ar četriem punktiem ir Latvija, bet trīs punktus iekrājusi Francija.Ja Austrija otrdien neatņems punktus Kanādai, Latvijas izlasei, lai paliktu elites divīzijā, cīņā ar francūžiem pietiks ar vienu punktu. Tādā gadījumā pa pieciem punktiem būs gan Austrijai, gan Francijai, gan Latvijai, taču, ņemot vērā savstarpējās spēles, sesto vietu grupā ieņems francūži, kuriem septītajā vietā sekos Latvijas hokejisti, bet elites divīziju nāksies pamest Austrijai.Ja Austrija cīņā ar Kanādu atņems kaut vienu punktu, Latvijai, lai paliktu elites divīzijā, būs jāuzvar francūži vai nu papildlaikā, vai pamatlaikā.Tikmēr B apakšgrupas pastarīšu duelī no elites divīzijas jau izkritusī Slovēnija tikusi pie saviem pirmajiem punktiem šajā turnīrā, ar 1:0 (1:0, 0:0, 0:0) apspēlējot Dānijas valstsvienību.Slovēnija jau no pirmajām minūtēm aktīvi iesaistījās cīņā. Mača rezultātu desmitajā minūtē atklāja Žiga Panca, izvirzot Slovēnijas vienību vadībā ar 1:0. Otrajā periodā mazliet aktīvāk uzbruka dāņi, kuri pa pretinieku vārtiem izdarīja astoņus metienus. Tikmēr Slovēnija otrajā trešdaļā izdarīja sešus metienus pa Dānijas sargātajiem vārtiem. Tiesa, rezultāts palika nemainīgs līdz pašām spēles beigām.Kā ziņots, citā pirmdienas mačā Somija vien pēcspēles metienos ar 3:2 (0:0, 0:0, 2:2, 0:0, 1:0) pārspēja Baltkrievijas izlasi.B apakšgrupas kopvērtējumā līdere ar 15 punktiem sešās spēlēs ir ASV, bet par vienu punktu mazāk ir krieviem un somiem. Ceturtajā vietā ar 11 punktiem ierindojas Baltkrievija, kamēr astoņus iekrājusi Slovākija. Sesto vietu apakšgrupā ar sešiem punktiem sešos mačos ieņem Norvēģija, bet četri punkti ir Dānijai. Savukārt Slovēnija septiņās cīņās tikusi pie trīs punktiem.Ja slovāki nākamajā mačā pret ASV zaudēs kaut vienu punktu, ceturtdaļfinālā kā ceturtie iekļūs baltkrievi.Pasaules čempionātā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm, kas ilgs no 1. līdz 12.maijam, katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra divas vājākās komandas būs spiestas pamest augstāko divīziju. Viņu vietā nākamajā gadā nāks Kazahstāna un Ungārija, kas augstākajā divīzijā atgriezīsies pēc septiņu gadu pārtraukuma.

RFS futbolisti spraigā derbijā pārspēj Riga komandu

Pašreizējā Latvijas čempione RFS sestdien Tonybet futbola virslīgas pirmā apļa pēdējās, devītās kārtas mačā viesos ar rezultātu 2:1 (1:0) uzveica vicečempioni Riga un pēc uzvaras pār tiešo konkuren...