Austrija pārsteidz Čehiju, Dānija minimāli pārspēj itāļus

Dānija un Austrija otrdien izcīnīja uzvaras pasaules hokeja čempionāta spēlēs Somijā.

Helsinkos A grupas spēlē Dānija ar 2:1 (1:0, 0:1, 1:0) pieveica Itāliju.

Rezultātu 16.minūtē vairākumā atklāja Nikolajs Ēlerss.

Lai arī nospiedošs pārsvars laukumā bija dāņiem, minūti pirms otrā pārtraukuma itāļi izlīdzināja rezultātu, no vārtu priekšas pēc piespēles no aizvārtes izceļoties Aleksam Petanam - 1:1.

42.minūtē dāņi vēlreiz izvirzījās vadībā pēc līdzīgas izspēles kā itāļiem. Vārtus guva Matiass Bau, kļūstot par uzvaras vārtu autoru.

Plkst.20.20 šajā grupā tiksies Kazahstāna ar Šveici. Cīņu tiešraidē translēs Latvijas Televīzijas 7.kanāls (LTV7).

A grupā deviņi punkti trijos mačos ir Kanādai, seši punkti divās spēlēs - Šveicei un trijās - Vācijai un Dānijai. Trīs punktus trijās cīņās guvusi Francija un Slovākija. Bez punktiem ir Itālija trijās cīņās un Kazahstāna, kurai aiz muguras ir divi dueļi.

B grupā, kurā startē arī Latvija, Austrija pēcspēles metienos ar 2:1 (0:1, 0:0, 1:0, 0:0, 1:0) pārspēja Čehiju.

18.minūtē vienādos sastāvos Čehiju vadībā izvirzīja Romans Červenka.

Izlīdzinājumu austriešiem 38 sekundes pirms pamatlaika beigām, nomainot vārtsargu pret sesto laukuma spēlētāju, guva Braiens Lēblers - 1:1.

Arī papildlaikā uzvarētājs netika noskaidrots, komandām stājoties pie pēcspēles metienu izpildes.

Vienīgais, kurš deviņos izgājienos pret vārtsargu abu komandu rindās realizēja savu iespēju, bija austrietis Peters Šneiders, izceļoties trešajā sērijā.

Plkst.20.20 tiksies Lielbritānija ar Zviedriju. Cīņu tiešraidē translēs televīzijas kanāls "360TV hokejs".

Latvijai nākamā spēle paredzēta ceturtdien ar Čehiju.

B apakšgrupas augšgalā ar deviņiem punktiem trīs mačos ir Somija. Otrā ar sešiem punktiem divos dueļos seko Zviedrija. Trešo vietu ar pieciem punktiem ieņem ASV, četri punkti trijos mačos ir Čehijai, pa trim trijos dueļos - Austrijai un Latvijai. Divus punktus trijos dueļos guvusi Norvēģija, bet vienu punktu divās spēlēs ir nopelnījusi Lielbritānija.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies no 13. līdz 29.maijam.