Sestdiena, 27. aprīlis
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne

Latvijas U-20 hokejisti pasaules junioru čempionātu sāk ar zaudējumu

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlase otrdien Gēteborgā pasaules junioru čempionāta pirmajā spēlē ar 0:6 (0:2, 0:2, 0:2) piekāpās mājiniecei Zviedrijai.

Jau pēc spēlētām 25 sekundēm Latvija tika pie piecu minūšu vairākuma, kad Emīlu Veckaktiņu bortā iegrūda viens no Zviedrijas hokejistiem, latvietim paliekot guļam uz ledus. Lai gan latviešiem izdevās četras reizes vairākumā apdraudēt zviedru vārtus, ripa vārtos nenonāca.

Pirmās trešdaļas vidū par ripas izmešanu ārpus laukuma divu minūšu noraidījumu nopelnīja Ingus Ločmelis, un zviedri pēc vairākiem neveiksmīgiem metieniem raidīja ripu garām Latvijas vārtsargam Deivam Rolovam, pēc Antona Valberja vārtiem izvirzoties vadībā ar 1:0.

Nedaudz vairāk kā četras minūtes līdz pirmās trešdaļas beigām Ēriks Mateiko pēc pretinieka klupināšanas atstāja Latviju mazākumā uz vēl divām minūtēm. Zviedrija izmantoja arī otro vairākumu un mājinieku pārsvaru dubultoja Filips Bisteds.

Otrā perioda ievadā Niks Feņenko nopelnīja divu minūšu noraidījumu, kura laikā Latvija neielaida vārtus, taču trešdaļas turpinājumā Feņenko tika pie vēl viena noraidījumu, kuru Zviedrijai izmantoja astoņu sekunžu laikā, precīzam esot Jonatanam Lekerimaki (3:0). Nepilnas divas minūtes vēlāk aizturētā soda laikā Zviedrija panāca 4:0 un pie saviem otrajiem vārtiem mačā tika Bišteds.

Nepilnas piecas minūtes līdz otrās trešdaļas beigām Latvija tika pie vairākuma, kas palika neizmantots, un neilgi pēc tam Latviju mazākumā atstāja Rodžers Bukarts.

Noslēdzošā perioda vidū 5:0 Zviedrijas labā panāca Fēlikss Ungers-Serums, kurš no tuvas distances mainīja komandas biedra mestās ripas trajektoriju, ievirzot ripu Latvijas vārtos, kamēr nedaudz vairāk kā piecas minūtes līdz pamatlaika beigām sesto ripu Rolova vārtos raidīja Lekerimaki.

Latvijas vārtos Rolovs atvairīja 29 ripas, kamēr zviedru vārtsargs Hugo Havelids tika galā ar visiem 20 latviešu metieniem, aizvadot "sauso" spēli.

Par mača labāko spēlētāju Latvijas izlases rindās tika atzīts komandas kapteinis Dans Ločmelis, kamēr Zviedrijas valstsvienībā labākā spēlētāja gods tika divu vārtu autoram Bistedam.

Trešdien turnīra otrajā mačā Latvijas hokejisti tiksies ar Kanādu, kas pirmajā mačā ar 5:2 uzvarēja somus. Piektdien Latvija spēkosies ar Somiju, bet sestdien - ar Vāciju.

B apakšgrupā cīnās Slovākija, Čehija, ASV, Norvēģija un Šveice.

Četras labākās komandas iekļūs ceturtdaļfinālā, bet piektajā vietā esošā komanda aizvadīs vienu spēli par palikšanu elitē.

Pirms turnīra Latvijas jaunie hokejisti Zviedrijā aizvadīja divas pārbaudes spēles, kurās ar 3:4 tika zaudēts Čehijai un ar 6:2 uzvarēta Norvēģija.

Latvijas U-20 izlases sastāvā iekļauti trīs vārtsargi, septiņi aizsargi un 13 uzbrucēji. Turnīra noteikumi paredz, ka savainotu spēlētāju, kuram trauma neatļauj vairāk piedalīties sacensībās, drīkst aizstāt ar citu hokejistu.

Uz Zviedriju Latvijas izlase bija devusies 26 hokejistu sastāvā. Pirms turnīra sākuma izlases sastāvs tika samazināts līdz 25 spēlētājiem, atskaitot vienu no uzbrucējiem Otto Poļakovu, bet diviem spēlētājiem - aizsargam Elvim Laškovam un uzbrucējam Kristeram Ansonam - paliekot rezervistu statusā.

Šogad pasaules čempionātā drīkst piedalīties 2004.gada dzimušie un jaunāki spēlētāji. Meistarsacīkstes no 26.decembra līdz 5.janvārim norisināsies Gēteborgā.

Darbā ar U-20 hokeja izlasi Artim Ābolam šajā sezonā asistē Kārlis Zirnis, Artūrs Āboliņš un Edgars Masaļskis.

Latvijas U-20 vīriešu hokeja izlases sastāvs pasaules junioru čempionātā:

vārtsargi - Deivs Rolovs ("Lone Star Brahmas", NAHL), Aksels Ozols (Šarlotaunas "Islanders", QMJHL), Linards Feldbergs ("HS Rīga");

aizsargi - Niks Feņenko (Bēkomo "Drakkar", QMJHL), Renarts Bērziņš ("Mogo"/LSPA), Pēteris Bulāns (Šikutimi "Sagueneens", QMJHL), Viktors Kurbaka (Tršinecas "Ocelārži", Čehija), Kristers Urbanovičs (Oulu "Karpat", Somija), Ingus Ločmelis (Fērbenksa "Ice Dogs", NAHL), Darels Uļjanskis (Stokholmas AIK, Zviedrija);

uzbrucēji - Dans Ločmelis (Masačūsetsas Universitāte, NCAA), Rainers Rullers (Medisonas "Capitols", USHL), Kristofers Krūmiņš (Ņūdžersijas "Hitmen", NAHL), Rodžers Bukarts (Venačī "Wild", WHL), Rainers Dārziņš (Šelefteo AIK, Zviedrija), Sandis Vilmanis (Sarnijas "Sting", OHL), Emīls Veckaktiņš ("Lugano", Šveice), Dāvis Borozinskis (Demoinas "Bucaneers", USHL), Kevins Strādnieks, Rinalds Vutkevičs (abi - "Zemgale"/LLU), Ēriks Mateiko (Sentdžonas "Sea Dogs", QMJHL), Toms Mots (Brno "Kometa", Čehija), Rauls Ozollapa (Pršerovas "Zubr", Čehija).