Rīgas Dinamo labā vienīgos vārtus kuriozā veidā guva Andris Džeriņš, bet SKA rindās izcēlās Artjoms Panarins un Dinārs Hafizuļins.
Dueli aktīvāk iesāka potenciālie favorīti SKA, taču pirmajās minūtēs viņu bīstamus momentus neizveidoja, pieredzējušā Edgara Masaļska vārtus apdraudot vien no distances. Tiesa, ceturtajā minūtē lieliska iespēja atklāt rezultātu bija Mikam Indrašim, taču viņa metienu no labā stūra atvairīja vārtsargs Jevgēņijs Ivaņņikovs. Pēcāk, veicot spēka paņēmienu pret rīdzinieku aizsargu Aleksandru Jerofejevu, savainojumā iedzīvojās viens no SKA līderiem Vadims Šipačovs, kurš tikai ar komandas biedru palīdzību bija spējīgs pamest laukumu.
Lai gan pirmajā trešdaļā cīņas gaitu kontrolēja SKA, rīdzinieki centās atbildēt ar pretuzbrukumiem, vienā no epizodēm Andrim Džeriņam veicot plaukstas metienu pa Sanktpēterburgas kluba vārtiem. Latvijas komanda arī perioda noslēgumā turpināja ļoti sekmīgi aizsargāties, neļaujot sāncenšiem radīt bīstamas epizodes pie Masaļska sargātajiem vārtiem.
Arī otrajā periodā starp abām komandām turpinājās skatāma spēle, taču jau piektajā minūtē SKA komandai izdevās atklāt cīņas rezultātu, kad Panarins bija precīzs pēc atkārtota metiena pa Masaļska vārtiem. Jau uzreiz pēc vārtu zaudējuma Rīgas Dinamo bija lieliska iespēja rezultātu izlīdzināt, kad aiz Sanktpēterburgas kluba vārtiem aktīvi nospēlēja Kaspars Saulietis, atņemot sāncensim ripu, taču viņa piespēli uz vārtu priekšu neizmantoja Pjotrs Ščastļivijs, kurš netrāpīja pa ripu.
Trešdaļas vidū pirmo noraidījumu šajā mačā nopelnīja zviedrs Līnus Videls, taču SKA - par spīti ripas kontrolēšanai - nespēja izmantot vairākumu, turklāt pēc mazākuma izturēšanas pie vairākuma jau tika rīdzinieki. Tiesa, arī tas palika nerealizēts, tāpat kā nākamais, kad klupināts tika Videls. Perioda izskaņā slovāks Marcels Hosa veiksmīgi apslidoja SKA vārtus, taču pēc tam sekojošo raidījumu uz vārtiem atvairīja Ivaņņikovs.
Jau noslēdzošās trešdaļas sākumā SKA bija lieliska iespēja dubultot savu pārsvaru, kad viens uz vārtiem izrāvās Viktors Tihonovs, taču pret viņu noteikumus pārkāpa Kristaps Sotnieks. Līdz ar to uz Rīgas Dinamo vārtiem tika piespriests soda metiens, taču Masaļskis Tihonova metienu atvairīja. Pēc tam mājiniekiem bija izcila iespēja tomēr pārspēt Masaļski, taču Šipačovs no vārtu priekšas nespēja pārspēt pieredzējušo latviešu vārtsargu, kurš glāba komandu.
Sanktpēterburgas komanda turpināja izdarīt spiedienu uz rīdzinieku vārtiem - lieliska iespēja gūt vārtus bija arī norvēģim Patrikam Tūresenam, taču arī viņa metienu no vārtu priekšas Masaļskis atvairīja. Dueļa 52.minūtē rīdzinieki tomēr izlīdzināja rezultātu, kad ar roku ripas lidojuma virzienu mainīja Džeriņš, bet tiesneši pēc video atkārtojuma noskatīšanās viņa gūtos vārtus ieskaitīja. Brīdi vēlāk uz Rīgas Dinamo vārtiem tika piešķirts vēl viens soda metiens, kad Georgijs Pujacs neatļauti traucēja Jevgēņiju Dadonovu, kurš gan pēcāk sekojošo "bullīti" nerealizēja, jo Masaļskis viņa metienu atvairīja ar kājsargu.
Pamatlaika noslēgumā starp komandām turpinājās aktīvs un ar izdevībām bagāts hokejs, taču nedaudz vairāk kā trīs minūtes līdz beigām lielisku Iļjas Kovaļčuka piespēli uz pretējo vārtu pusi izmantoja Hafizuļins, kurš pārspēja Masaļski un panāca 2:1. Pēc tam latviešu vārtsargam vēlreiz nācās glābt Rīgas Dinamo no vārtu zaudējuma, bet pamatlaika izskaņā par spīti vārtsarga nomaiņai pret sesto laukuma spēlētāju rīdzinieki panākt izlīdzinājumu nespēja.
Šajā duelī Rīgas Dinamo vārtos atkal stājās pieredzējušais vārtsargs Edgars Masaļskis, bet no izbraukumā paņemtajiem hokejistiem laukumā nav devušies uzbrucēji Juris Upītis un Mārtiņš Cipulis.
Savā iepriekšējā mačā Rīgas Dinamo piektdien sīvā cīņā ar rezultātu 4:3 uzveica Horvātijas komandu Zagrebas Medveščak, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju.
Uz izbraukuma sēriju, kuras ietvaros tā trešdien sacentīsies arī ar Somijas vienību Helsinku Jokerit, rīdzinieki devušies bez aizsargiem Krišjāņa Rēdliha un Milana Jurčinas. Rēdlihs turpina atkopties pēc smagas saslimšanas, bet Jurčina joprojām dziedē kājas muskuļa savainojumu.
Savukārt pēc šīs izbraukuma Rīgas Dinamo svētdien atkal uzsāks mājas spēļu sēriju, kurā tiksies ar Oskara Bārtuļa pārstāvēto Kazahstānas komandu Astanas Baris, Ufas Salavat Julajev, kurai gan pašlaik savainojuma dēļ nevar palīdzēt Artūrs Kulda, un Omskas Avangard.
Tikmēr SKA komanda šosezon aizvadītajās 16 spēlēs cietusi vien vienu zaudējumu, kad 3.oktobrī ar 3:4 piekāpās Mitišču Atlant. Pēdējās sešās uzvarētajās cīņas SKA komanda bijusi labāka ar vismaz trīs vārtu pārsvaru.
Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas Dinamo ar 18 punktiem 17 mačos atrodas desmitajā pozīcijā, bet no astotās vietas to šķir trīs punkti.
Tikmēr SKA ar 48 punktiem 17 mačos atrodas konferences pirmajā vietā, bet tikpat punktu ir arī Maskavas CSKA vienībai.
Starpsezona Rīgas Dinamo nometnē tika aizvadīta lielā neziņā, jo komandai joprojām nav ģenerālsponsora - klubu pameta galvenais naudas devējs, gāzes kompānija Itera. Lai arī atrisinājums sponsoru piesaistei vēl nav atrasts, pašlaik līgumi ar vienību noslēgti 22 hokejistiem. Šo hokejistu vidū kopš oktobra sākuma vairs nav uzbrucēja Vitālija Pavlova - viņš piešķirtās diskvalifikācijas dēļ šosezon nevar spēlēt, tāpēc devies uz Ziemeļameriku, kur viņa diskvalifikācija nav spēkā.
Pirms jaunās sezonas rīdzinieki aizvadīja 11 pārbaudes spēles, kuru laikā tika pie pieciem panākumiem. Pa to laiku tika izcīnīta trešā vieta Ufā notikušajā Baškortostānas Republikas kausa izcīņā, kā arī otrā vieta tradicionālajā Latvijas Dzelzceļa kausā.
Septītajā KHL sezonā sacenšas 28 komandas no septiņām valstīm, vienību pulkam, salīdzinot ar pagājušo sezonu, paliekot nemainīgam, bet pārstāvēto valstu skaitam sarūkot par vienu. Pagājušajā sezonā Prāgas Lev no Čehijas kļuva par pirmo no ārzemju vienībām, kas iekļuvusi KHL finālā, taču jaunajai sezonai tā nespēja nodrošināt pietiekamu finansējumu, tāpēc sacensībās nestartē. Identisku lēmumu pieņēma arī Maskavas "Spartak", bet Ukrainas kluba Doņeckas Donbass dalība turnīrā kļuva neiespējama valstī valdošās politiskās situācijas dēļ.
Trīs aizgājušās komandas aizstājuši divi Krievijas klubi - jaundibinātā vienība Soči un Toljati Lada, kas piedzīvo savu atgriešanos KHL, un Helsinku vienība Jokerit no Somijas.
Šajā sezonā līgas klubus sagaida lielākais spēļu skaits sacensību vēsturē - 60 mači regulārajā čempionātā. Līdz šim nevienā no KHL sezonām katra komanda nebija aizvadījusi vairāk par 56 spēlēm. Regulārais čempionāts ilgs līdz nākamā gada 24.februārim. Tā gaitā savā divīzijā komandas savā starpā tiksies četras reizes, divas reizes katra komanda spēlēs ar konferences otras divīzijas vienībām, savukārt ar otras konferences komandām sezonas gaitā aizvadīs tikai vienu spēli. Papildus tam katra komanda vēl četras spēles aizvadīs ar savas divīzijas vienībām, pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi mudinošiem apsvērumiem, kā arī četras reizes tiksies ar otras konferences pārstāvjiem, arī šeit pāriem veidojoties pēc līdzjutēju interesi veicinošiem apsvērumiem.
Gagarina kausa izcīņā vēlāk startēs katras konferences astoņi labākie klubi, kur pirmās divas vietas ieņems divīziju uzvarētāji, bet pārējās vienības spēkosies gandarījuma turnīrā - Cerības kausā.
Rīgas Dinamo iepriekš aizvadīja vienu no veiksmīgākajām KHL sezonām savā vēsturē, regulāro turnīru noslēdzot Rietumu konferences kopvērtējuma piektajā vietā, bet izslēgšanas turnīra pirmajā kārtā sērijā līdz četrām uzvarām ar 3-4 atzīstot Donbass pārākumu.