Somija pasaules hokeja čempionātā apspēlē ASV; uzvaru svin arī Vācija

Somijas vīriešu izlase pirmdien Helsinkos pasaules hokeja čempionāta mačā pieveica ASV, bet Vācijas un Francijas cīņā pārāka izrādījās Vācija.

Somija B grupā Tamperē ar 4:1 (1:0, 3:0, 0:1) pārspēja ASV.

18.minūtē iepriekšējā mačā pret Latviju iesākto turpināja Mikaels Granlunds, gūdams vārtus vairākumā.

22.minūtē amerikānis Ostins Vatsons par uzbrukumu pretiniekam kakla un galvas rajonā saņēma 5+20 soda minūtes un pameta laukumā, bet somi vēl divreiz izmantoja vairākumu, izceļoties Valteri Filpulam un Sakari Manninenam - 3:0. Savukārt 4:0 pēcāk 31.minūtē vienādos sastāvos panāca Miko Lehtonens.

Vienīgos vārtus amerikāņu komandas labā 98 sekundes pirms mača beigām guva Alekss Gaļčeņuks.

Jau ziņots, ka agrajā grupas spēlē Latvija ar 3:2 pieveica Norvēģiju.

Vārtus Latvijas izlases labā guva Rodrigo Ābols, Nikolajs Jelisejevs un Roberts Bukarts.

B apakšgrupas augšgalā ar deviņiem punktiem trīs mačos ir Somija. Otrā ar sešiem punktiem divos dueļos seko Zviedrija. Trešo vietu ar pieciem punktiem ieņem ASV, trīs punkti divos mačos ir Čehijai, bet trijos - Latvijai. Divus punktus trijos dueļos guvusi Norvēģija, bet pa vienam punktam divās spēlēs ir Lielbritānijai un Austrijai.

A grupā Vācija pieveica Franciju ar 3:2 (2:1, 0:1, 1:0).

Pēc spēlētām divām minūtēm un četrām sekundēm Vāciju vadībā izvirzīja Daniels Fišbūhs.

15.minūtē vairākumā rezultātu izlīdzināja Aleksandrs Teksjē, bet 18.minūtē vāciešus vadībā atkal izvirzīja Aleksandrs Ēls - 2:1.

Divi nākamie vārti bija līdzīgi. Vispirms pretuzbrukumā 32.minūtē Igo Galē pielaboja metienu, bet pēc tam gandrīz identiski vārtus 46.minūtē guva vācietis Leonhards Pfēderls - 3:2 Vācijas labā.

Jau ziņots, ka grupas pirmajā mačā pirmdien Kanāda ar 5:1 (1:1, 2:0, 2:0) apspēlēja Slovākiju.

A grupā deviņi punkti trijos mačos ir Kanādai, seši punkti divās spēlēs - Šveicei un trijās - Vācijai. Trīs punktus divās cīņās guvusi Dānija, bet trijās - Francija un Slovākija. Bez punktiem ir Kazahstāna un Itālija, kurām aiz muguras divi dueļi.

Pēc Krievijas iebrukuma Ukrainā Starptautiskā Hokeja federācija (IIHF) atstādināja no IIHF rīkotajām sacensībām visas Krievijas un Baltkrievijas izlases un klubus. Krievijas un Baltkrievijas vietā spēlēs Francija un Austrija, kuras bija rangā visaugstāk esošās izlases no valstīm, kam nebija paredzēts spēlēt augstākajā divīzijā.

Turnīrā startējošās 16 komandas sadalītas divās grupās, pa astoņām vienībām katrā, kas katrai izlasei apakšgrupas sacensībās garantē septiņas spēles. Pēc viena apļa grupu spēlēm katras apakšgrupas četras labākās komandas ceturtdaļfinālā turpinās cīņu par medaļām, bet turnīra vājākās komandas atšķirībā no pagājušā gada pametīs spēcīgāko divīziju, un nākamgad to vietā starp 16 labākajām būs Slovēnija un Ungārija.

2022.gada pasaules čempionāts Somijā norisināsies no 13. līdz 29.maijam.