Rīgā +21 °C
Pirmdiena, 17. jūnijs
Artis, Artūrs

Somu hokejisti sagrauj ASV cīņā par olimpisko bronzu

Motivētā Somijas izlase sestdien Sočos izcīnīja godalgu arī trešajās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas, cīņā par bronzu ar 5:0 (0:0; 2:0 3:0) sagraujot ASV.

Divus vārtus uzvarētājiem guva 43 gadus vecā hokeja leģenda Tēmu Selanne, bet pa vieniem vārtiem Jusi Jokinena, Jūso Hietanena un Olli Mātas rēķinā. Spēles lūzums notika otrā perioda ievadā, kad Selanne un Jokinens ar 11 sekunžu intervālu panāca 2:0 somu labā. Jāatzīmē, ka somu vārtsargs Tūka Rasks tika galā ar visiem 27 ASV raidījumiem. Iepriekš Rasks slimības dēļ nespēja palīdzēt komandai pusfinālā, kur somi ar 1:2 piekāpās Zviedrijai.

Tādējādi pēc sudraba 2006.gadā Turīnā un Vankūveras (2010) bronzas somiem atkal kārtējā olimpiskā medaļa hokejā. Kopš 1988.gada Kalgari spēlēm Somija hokeja izcīnījusi divas sudraba un četras bronzas godalgas.

Zīmīgi, ka ASV bija iespaidīgākais uzbrukums grupu turnīrā un arī ceturtdaļfinālā, bet ne pusfinālā pret Kanādu (0:1), ne cīņā par bronzu amerikāņi vārtus tā arī neguva.

Finālā svētdien plkst. 14 pēc Latvijas laika tiksies pašreizējie olimpiskie čempioni kanādieši un Zviedrija.

Neretnieks uzvar Grand Prix maršrutā Rīgā

Svētdien, 16.jūnijā, skatītāju pilnu tribīņu priekšā spīdošu uzvaru Pasaules kausa Centrāleiropas zonas Rīgas posma Grand Prix maršrutā izcīnīja Latvijas sportists Kristaps Neretnieks ar Zan...