Par uzvaru Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstē Ēriksons saņem 3,1 miljonu ASV dolāru

Zviedru autosportists Markuss Ēriksons par uzvaru Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstē nopelnījis 3,1 miljonu ASV dolāru (2,88 miljoni eiro), pirmdien pavēstīja sacensību organizatori.

Kopējais prēmiju fonds 106.Indianapolisas 500 jūdžu sacīkstē bija 16 miljoni ASV dolāru, kas ir jauns rekords.

Pirmo reizi trīs gados bija pilnas skatītāju tribīnes, apmeklētāju skaitam pārsniedzot 325 tūkstošus. Kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, šis ir pasaulē apmeklētākais vienas dienas sporta notikums pasaulē.

Līdz šim lielākais prēmiju fonds bija 2008.gadā, kad tas sasniedza 14,4 miljonus ASV dolāru.

Savukārt līdz šim lielāko naudas balvu bija nopelnījis Helio Kastronevess, kurš par triumfu 2009.gada sacīkstē tika pie 3 048 005 ASV dolāru.

Jau ziņots, ka svētdien notikušajās sacensībās Ēriksons par nepilnām divām sekundēm apsteidza meksikāni Pato O'Vordu, kad amerikānis Džimijs Džonsons avarēja piecus apļus pirms finiša un tika pacelts sarkanais karogs.

Kad sacensības atsākās, Ēriksons apli pirms finiša neļāva O'Vordam apdzīt un noturēja uzvaru 200 apļu sacīkstē.

O'Vords par otro vietu nopelnīja tieši vienu miljonu ASV dolāru.

"Chip Ganassi" pilots Ēriksons kļuva par otro zviedru, kurš triumfējis "Indy 500" pēc tam, kad 1999.gadā uzvarēja Kenijs Braks. Zviedram šī ir trešā "IndyCar" sacensību uzvara pēc tam, kad pērn viņš finišēja pirmais sacīkstēs Detroitā un Nešvilā.

Trešo vietu izcīnīja Tonijs Kanāns no Brazīlijas, kurš arī pārstāv "Ganassi" komandu.

Autosporta līgas NASCAR septiņkārtējais čempions, pieredzējušais Džonsons savā Indianapolisas 500 jūdžu sacīkšu debijā piecus apļus pirms finiša ietriecās sienā, trasi pārklājot automašīnas atlūzām. Viņš tika klasificēts 28.pozīcijā no 33 sportistiem.

Džonsons saņēma papildus 50 000 ASV dolāru bonusu no "IndyCar" kā labākais gada debitants, kopā nopelnot 207 900 ASV dolāru.