Sestdiena, 11. maijs
Milda, Karmena, Manfreds

Talantīgais Latvijas autosportists Nitišs PČ rallijkrosa kopvērtējumā izcīna trešo vietu

Latvijas labākais rallijkrosa braucējs Reinis Nitišs sestdien izcīnīja trešo vietu pasaules čempionāta prestižākās klases SuperCar sezonas kopvērtējuma ieskaitē.Nitišs sezonas pēdējā - divpadsmitajā - posmā, kas norisinājās Argentīnā izcīnīja otro vietu, ar ko viņam bija gana, lai nosargātu trešo pozīciju sezonas kopvērtējuma ieskaitē.

Lai gan iepriekš no četriem kvalifikācijas braucieniem Nitišs tikai vienā spēja iebraukt labāko trijniekā, tas viņam netraucēja kvalificēties pusfinālam, kurā viņš startēja ar savu sīvāko konkurentu par trešo vietu kopvērtējumā zviedru Timiju Hansenu. Tiesa, latvietis savu pusfinālu uzvarēja un iekļuva finālā, taču izšķirošās sacensības sasniedza arī viņa sāncensis.Izšķirošajā braucienā uzvaru svinēja jau iepriekš par pasaules čempionu kronētais slavenais norvēģis Peters Sūlbergs, kurš 2003.gadā triumfēja pasaules autorallija čempionātā (WRC). Otrais aiz viņa bija tieši Nitišs, kuram tādejādi izdevās nosargāt trešo vietu kopvērtējumā.Sezonas kopvērtējumā labākais bija Sūlbergs, kuram 282 punkti, bet viņam ar 221 punktu sekoja Tomass Heikinens no Somijas, kamēr Nitišš tika pie 210 punktiem, par 11 apsteidzot Hansenu.No šīs sezonas 12 posmiem Nitišs uzvarēja vienā, bet kopumā viņš piecas reizes pamanījās kāpt uz goda pjedestāla.Šosezon Nitišs pārstāvēja Olsbergs MSE komandu, kur grasās braukt arī nākamgad.