Ostapenko negaidīti nepārvar Francijas atklātā čempionāta otro kārtu

Latvijas pirmā rakete sieviešu tenisā Aļona Ostapenko trešdien nepārvarēja Francijas atklātā čempionāta otro kārtu.

Ostapenko ar rezultātu 3-6, 6-1, 2-6 zaudēja amerikānietei Peitonai Stērnsai.

Ostapenko WTA rangā ieņem 17.vietu un turnīrā izsēta ar 17.numuru, bet Stērnsa ieņem 69.pozīciju rangā.

Par uzvaru pirmajā kārtā Latvijas tenisiste savā kontā ierakstīja 70 pasaules ranga punktus.

Ostapenko nedaudz vairāk punktu guva ar pirmo servi (68%/66%), bet mazāk - ar otro (34%/42%). Amerikāniete guva par punktu vairāk ar uzbrukuma sitieniem (30/29), kā arī pieļāva mazāk nepiespiesto kļūdu (21/28). Ostapenko bija vairāk "eisu" (3/1) un arī dubultkļūdu (4/3).

Abām tenisistēm šī bija pirmā savstarpējā spēle karjerā.

Ostapenko maču sāka ar zaudētu servi un bija iedzinējos visu pirmo setu, kuru zaudēja a 3-6. Tiesa, no pirmo divu setu pēdējiem desmit geimiem Ostapenko uzvarēja septiņos, otrajā setā gūstot virsroku ar 6-1.

Trešā seta ievadā Ostapenko pie savas serves atspēlēja breikbumbu, taču turpinājumā izšķirošo izspēli noslēdza ar sitienu tīklā, kas neļāva nosargāt servi. Trešā seta gaita izšķīrās piektajā geimā, kurā Latvijas tenisiste pie savas serves zaudēja trīs pirmās izspēles (0:40), vienu punktu atguva, taču piedzīvoja zaudējumu (1-4).

Nākamajos trīs geimos uzvarot servētājām, Stērnsa setu noslēdza ar 6-2 savā labā un svinēja panākumu arī mačā.

Pirmās kārtas mačā Ostapenko otrajā setā atspēlējās no 1-5 un divos setos pieveica čehieti Terezu Martincovu (WTA 93.) - 6-3, 7-5. Stērnsa ar 7-6 (9:7), 6-2 pārspēja citu čehieti Kateržinu Sinjakovu (WTA 48.).

Latvijas tenisiste sezonas pirmajā "Grand Slam" turnīrā Austrālijā sasniedza ceturtdaļfinālu, taču nākamajos turnīros līdz Romas "WTA 1000" vienspēlē tālāk par trešo spēli nebija izdevies tikt. Romā Ostapenko iekļuva pusfinālā, kur piekāpās Kazahstānas pārstāvei Jeļenai Ribakinai.

Tikmēr 21 gadu vecā Peitona aprīlī pirmo reizi karjerā sasniedza WTA turnīru finālu, 250 punktu sērijas sacensībās Bogotā zaudējot vācietei Tatjanai Marijai. Titulspēlē viņa zaudēja arī Čārlstounas W-100 sacensībās, toties pirms tam izcīnīja W-60 titulu Džordžijā.

Ostapenko šīs sezonas uzvaru un zaudējumu bilance ir 19-12, bet pretiniecei - 32-8, tiesa, lielākoties spēlējot ITF sacensībās.

Latvijas tenisiste Parīzē spēlēja astoto reizi, 2017.gadā kļūstot par uzvarētāju, finālā ar 4-6, 6-4, 6-3 pieveicot rumānieti Simonu Halepu. Pagājušajā gadā Ostapenko otrās kārtas mačā trīs setos atzina Francijas tenisistes Alizē Kornē pārākumu.

Turnīrs Parīzē norisināsies līdz 11.jūnijam.