Līdz ar to pēc desmit dienām gaidāmajā Eiropas čempionātā Krievijas sportisti tāpat kā pēdējos divarpus gadus startēs zem neitrāla karoga.
Kā pauda speciāli šai diskvalifikācijai izveidotās darba grupas vadītājs Rūne Annešens, nākamreiz šis jautājums tiks izskatīts, visticamāk, decembrī, kad Monako norisināsies IAAF Padomes sēde.
Tāpat vēl joprojām spēkā ir Krievijas Antidopinga aģentūras (RUSADA) diskvalifikācija. Pasaules Antidopinga aģentūras (WADA) prasības ir, lai Krievija atzītu savu vainu valsts atbalstītas dopinga programmas izveidē un nodrošinātu piekļuvi Maskavas antidopinga laboratorijai, kur glabājas vairāk kā 3000 dopinga analīžu paraugi.
Krievija ir diskvalificēta kopš 2015.gada beigām, kad izskanēja pirmais Ričarda Maklarena ziņojums par valsts sponsorētu dopinga programmu. Šī iemesla dēļ Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs vieglatlētikā startēja tikai viena Krievijas sportiste, kura sacentās zem neitrālā karoga.
2016.gadā Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) ignorēja WADA aicinājumus diskvalificēt Krieviju no Riodežaneiro Vasaras olimpiskajām spēlēm, atstājot lēmumu pieņemšanu katras individuālās sporta veida federācijas rokās.
Savukārt pērn SOK decembra sākumā par valsts organizētu dopinga sistēmu piesprieda diskvalifikāciju Krievijas Olimpiskajai komitejai (OKR), kas tai liedza piedalīties Phjončhanas olimpiskajās spēlēs. Tiesa, Krievijas sportisti startēja zem neitrāla karoga, bet uz viņu formastērpiem bija uzraksts "Olympic Athlete from Russia" jeb "Olimpiskais sportists no Krievijas" (OAR).
Tiesa, februāri SOK atcēla Krievijas diskvalifikāciju, neskatoties uz to, ka divi šīs valsts sportisti Phjončhanā tika pieķerti dopinga lietošanā.