Ar trīs spēlēs izcīnītiem deviņiem punktiem Latvija ir grupas pirmajā vietā, kamēr pa trim punktiem divos mačos guvušas Maķedonija un Austrija, bet Kosova pašlaik ir bez punktiem.
Jau ziņots, ka Latvijas volejbola izlase trešdien turpat Daugavpilī ar 3-0 (25:17, 25:16, 25:18) sagrāva Maķedoniju, svinot otro uzvaru tikpat spēlēs. Savukārt dalību Eiropas Sudraba līgas turnīrā latvieši sāka iepriekšējā nedēļā ar uzvaru 3-1 (25:21, 12:25, 25:17, 25:22) pret Austriju. Šajā mačā pie izlases stūres debitēja galvenais treneris Āvo Kēls.
Tikmēr Kosova pirmajos trīs mačos turnīrā ir zaudējusi. Vispirms viņi mājās ar 1-3 (25:20, 16:25, 17:25, 14:25) zaudēja Maķedonijai, bet pēc tam savā laukumā ar 0-3 (18:25, 12:25, 17:25) kapitulēja arī Austrijai.
Latvijas volejbola izlase līdz šim ar Kosovu nebija tikusies.
Cenšoties popularizēt volejbolu Latvijas reģionos, Eiropas līgas spēles, kas notiks Latvijā, tiek aizvadītas Daugavpilī un Jelgavā, trešdien un sestdien attiecīgi Maķedonijai un Kosovai viesojoties Daugavpilī, bet pēc tam Austrijas izlase 6. jūnijā tiks uzņemta Jelgavā.
Kopumā Latvijas valstsvienība Eiropas Sudraba līgas ietvaros aizvadīs sešas grupu turnīra spēles, labākajai komandai nokļūstot finālčetrinieka sacensībās, kur jau ir iekļuvusi Maķedonija, kas ir labāko četru komandu turnīra rīkotāja. Eiropas Sudraba līgas finālturnīrs notiks jūnija vidū.
Eiropas līgas turnīram šajā sezonā ir jauns formāts, jo tas iedalīts Zelta un Sudraba līgās. Spēcīgākajā - zelta - līgā vadošās 12 izlases sadalītas trīs apakšgrupās, kamēr Sudraba līgā astoņas valstsvienības - divās grupās. Pašas spēcīgākās izlases sacenšas Pasaules līgā.
Sudraba līgas labākā komanda saņems 50 000 eiro prēmiju, kamēr kopējais balvu fonds sasniegs 156 000 eiro.
Eiropas līga volejbolā ir ikgadējs turnīrs, kas līdzīgi kā Pasaules līga norisinās vasarā. Latvija līdz šim vienīgo reizi sacensībās piedalījās 2007. gadā, kad ar augstiem panākumiem neizcēlās.
Savukārt 2019. gada Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā Latvija spēlēs vienā apakšgrupā ar Izraēlu, kā arī galvenā trenera Āvo Kēla dzimteni Igauniju.
Kvalifikācijā izlases tika sadalītas septiņās apakšgrupās, piecās esot pa četrām, bet divās - pa trim izlasēm. Atlase sāksies šī gada augustā, pēc divu apļu turnīra finālturnīram kvalificējoties visu grupu uzvarētājām, kā arī piecām labākajām otro vietu ieguvējām. Lai noteiktu otrās labākās izlases, "lielajās grupās" netiks ņemtas vērā spēles ar ceturtajā vietā palikušajām komandām.