Rīgā +6 °C
Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Biatloniste Bendika sacensībās varētu atgriezties jau ziemā

Latvijas biatloniste Baiba Bendika, kura ir bērna gaidībās, sacensību apritē varētu atgriezties vēl šosezon, vietnē Instagram pavēstījusi sportiste.

"Ja viss noritēs veiksmīgi un bez sarežģījumiem, ja mazais atļaus trenēties un izgulēties, tad iespējams, atgriezīšos jau šosezon. Bet strikta plāna šobrīd nav, pielāgosimies situācijai," norāda Bendika.

Sportiste arī atzīst, ka turpina aizvadīt treniņus un darīs to tik ilgi, cik vien jutīsies labi un komfortabli.

"Ja viss ritēs labi, tad, visticamāk, trenēšos līdz pat dzemdībām. Pozitīva scenārija gadījumā varētu atsākt trenēties gandrīz ar pilnu jaudu jau 40 dienas pēc dzemdībām," pauda Bendika. "Bet skatīsimies un vērtēsim situāciju, neko nesasteidzot."

32 gadus vecā biatloniste iepriekšējā Pasaules kausa sezonā, kurā izlaida divus posmus, kopvērtējumā ierindojās 49.pozīcijā. Viņa kopā ar Andreju Rastorgujevu martā Pasaules kausa posmā finišēja trešajā vietā jauktajā pāru stafetē, sasniedzot Latvijas visu laiku augstāko pozīciju šajā disciplīnā.

Savukārt pasaules čempionātā Bendika jauktajā stafetē ieņēma 25.vietu, 7,5 kilometru sprintā finišēja 62.vietā, bet 15 kilometru individuālo distanci noslēdza 44.pozīcijā.

Viņa pārstāvējusi Latviju Pekinas un Phjončhanas olimpiskajās spēlēs, Pekinā sacenšoties arī distanču slēpošanā. Savukārt 2021.gada Eiropas čempionātā Bendika izcīnīja zelta godalgu sprinta disciplīnā.