Kā paziņoja Šveicē bāzētā tiesa, ja Starptautiskā Olimpiskā komiteja (SOK) līdz tam nebūs atrisinājusi dopinga lietu pret viņiem, diskvalifikācija noslēgsies un sportisti drīkstēs atkal piedalīties sacensībās.
Tomēr CAS pauda, ka Starptautiskā Slēpošanas federācija (FIS) oktobrī drīkstēs pagarināt pagaidu diskvalifikāciju, ja tam būs atbilstoši fakti un apstākļi.
FIS krievu slēpotājiem, kuru vidū ir arī olimpiskais čempions Aleksandrs Ļegkovs un trīskārtējais sudraba medaļnieks Maksims Viļegžaņins, diskvalifikācijas piesprieda pērnā gada nogalē, jo viņi tiek turēti aizdomās par līdzdalību Krievijas dopinga sistēmā.
Pērnā gada decembra sākumā Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgā izmeklēšanas komisija kanādiešu jurista Ričarda Maklarena vadībā publicēja sava ziņojuma otro daļu par dopinga lietošanu Krievijā, kurā tika paziņots, ka laika posmā no 2011. līdz 2015.gadam vairāk kā 1000 Krievijas sportisti 30 sporta veidos piedalījušies valsts izveidotā un atbalstītā dopinga sistēmā.
Tāpat ziņojumā tika atklāts, ka Soču olimpisko spēļu laikā 12 Krievijas sportistiem, kuri izcīnīja medaļas, bijušas pozitīvas dopinga analīzes, taču tās tika samainītas pret negatīviem paraugiem. Maklarena ziņojumā uzsvērts, ka dopinga sistēmas izveidošanu atbalstīja Krievijas valdība, tostarp Krievijas Sporta ministrijas augstākās amatpersonas, bet sistēmas uzturēšanā bija iesaistīts arī Krievijas Federālais drošības dienests (FSB), Krievijas Antidopinga aģentūra un Maskavas antidopinga laboratorija.
Maklarena ziņojumā bija norādīts, ka pārbaudot 95 Krievijas sportistu Sočos nodoto dopinga analīžu paraugus, 28 gadījumos konstatētas ar tām iepriekš notikušas manipulācijas.