Otrdiena, 16. aprīlis
Mintauts, Alfs, Bernadeta

Jaunie kamaniņu sportisti Rinks un Bona kvalificējas PK posmam Vinterbergā

Latvijas kamaniņu braucējs Kaspars Rinks piektdien Vinterbergā Pasaules kausa (PK) posmā kamaniņu sportā izcīnīja sesto vietu Nāciju kausa sacensībās, bet Frančeska Bona ierindojās desmitajā pozīcijā, abiem Latvijas sportistiem kvalificējoties pamatsacensībām.

Rinks trasi veica 53,653 sekundēs, no uzvarētāja Rumānijas kamaniņu braucēja Valentina Kretu atpaliekot 0,241 sekundi.

Otro vietu izcīnīja vācietis Florians Millers, zaudējot uzvarētājam 0,034 sekundes, bet labāko trijnieku noslēdza ASV sportists Džonatans Ēriks Gustafsons, kurš piekāpās labākā rezultāta īpašniekiem 0,101 sekundi.

Savukārt sieviešu sacensībās Bona finišu sasniedz 57,044 sekundēs, atpaliekot no uzvarētājas austrietes Hannas Prokas 0,842 sekundes.

Otro vietu ieņēma labākā rezultāta īpašnieces tautiete Liza Šulte, kura piekāpās Prokai 0,021 sekundi, bet amerikāniete Emīlija Svīnija zaudēja 0,084 sekundes un ierindojās trešajā pozīcijā.

Vīriešu divnieku sacensībās, nepiedaloties Latvijas sportistiem, uzvaru svinēja austrieši Juri Tomass Gats un Rikardo Martins Šepfs, kuri deviņu divnieku konkurencē apsteidza divas vācu ekipāžas, kuras pamatsacensībām kvotu dēļ nekvalificējās.

Kristers Aparjods un Gints Bērziņš jau ir nodrošinājuši vietu pamatsacensībās.

Pamatsacensībās vietu garantējusi arī Elīna Ieva Vītola, Sigita Bērziņa, Kendija Aparjode, kā arī divnieki Mārtiņš Bots/Roberts Plūme, Eduards Ševics-Mikeļševics/Lūkass Krasts, Anda Upīte/Sanija Ozoliņa un Viktorija Ziediņa/Selīna Elizabete Zvilna.

Pasaules kausa sacensībās sestdien sacentīsies vīriešu un sieviešu divnieki, kā arī vīriešu vieninieki, bet svētdien trasē dosies sievietes vieniniekos, kā arī tiks aizvadīts Sprinta kausa trešais posms.

Nākamnedēļ Pasaules kausa astotais posms notiks Šveices trasē Sanktmoricā, bet sezonas noslēgums iecerēts nedēļu vēlāk Vinterbergā, kur sportisti atkārtoti sacentīsies no 24. līdz 26.februārim.