Rīgā +2 °C
Piektdiena, 19. aprīlis
Vēsma, Fanija

Polis Stohs aizstāv olimpiskā čempiona titulu sacensībās no lielā tramplīna

Polijas tramplīnlēcējs Kamils Stohs sestdien triumfēja Phjončhanas olimpisko spēļu sacensībās no lielā tramplīna, aizstāvot savu pirms četriem gadiem izcīnīto titulu.

Stohs finālsacensībās bija 135 un 136,5 metrus tāls, summā savācot 285,7 punktus un iegūstot savu trešo olimpiskā čempiona titulu, jo pirms četriem gadiem Sočos viņš bija labākais abās individuālajās sacensībās.

Uzvarētājam par 3,4 punktiem zaudēja vācietis Andrēass Velingers, kurš lēca 135,5 un 142 metrus tālu, bet bronzu ar 275,3 punktiem izcīnīja norvēģis Rūberts Juhansons, kura lēcieni bija 137,5 un 134,5 metru tālumā.

Kā vēstīts, pirms nedēļas Velingers uzvarēja sacensībās no mazā tramplīna, bet šīs sezonas Pasaules kausa kopvērtējuma līderis Stohs palika ceturtais.

Stohs kļuvis par otro sportistu, kurš divās olimpiskajās spēlēs pēc kārtas triumfējis lēcienos no lielā tramplīna. Iepriekš to 1984. un 1988.gadā paveica soms Mati Nīkanens.

Zīmīgi, ka Juhansons līdz šim tikai reizi Pasaules kausā kāpis uz goda pjedestāla, tomēr olimpiskajās spēlēs viņš izcīnījis jau divas medaļas, jo arī sacensībās uz mazā tramplīna guva trešo vietu.

Phjončhanas olimpiskās spēles sākās sestdien un norisināsies līdz nākamajai svētdienai, sportistiem sadalot 102 medaļu komplektus 15 dažādos sporta veidos, turklāt pirmo reizi Ziemas Olimpiādē tiks izdalīti vairāk nekā simts godalgu komplekti.