Rīgā +18 °C
Svētdiena, 28. aprīlis
Terēze, Gundega

Rastorgujevam pasaules čempionātā vasaras biatlonā uzvara supersprintā

Latvijas sportists Andrejs Rastorgujevs piektdien Slovākijā pasaules čempionātā vasaras biatlonā uzvarēja 7,5 kilometru supersprintā.

Rastorgujevs vienreiz kļūdījās otrajā no četrām šaušanām un distanci veica 20 minūtēs un 7,2 sekundēs.

Viņš par 4,9 sekundēm apsteidza čehu Tomāšu Mikisku, kurš šaušanā pieļāva trīs kļūdas, un par 13,2 sekundēm - perfekti šāvušo ukraini Artjomu Tiščenko.

Finālā piedalījās 30 biatlonisti, bet 4,5 kilometru kvalifikācijas sacensībās Rastorgujevs piektdien finišēja 12.vietā 67 sportistu konkurencē.

Kvalifikācijas sacensību barjeru piektdien nepārvarēja Renārs Birkentāls, kurš ieņēma 46.vietu, un Aleksandrs Patrijuks, kurš finišēja 50.vietā.

Sieviešu sacensībās 29.vietu 7,5 kilometru supersprintā izcīnīja Sanita Buliņa, kura ar sešām kļūdām šaušanā uzvarētājai vācietei Marionai Vīzenzarterei, kura šaušanā kļūdījās divreiz, piekāpās trīs minūtes un 16,5 sekundes.

Otro vietu izcīnīja igauniete Tūli Tomingasa, kura četrām kļūdām šaušanā uzvarētājai piekāpās 9,8 sekundes, bet trešā ar vienu kļūdu šaušanā bija vēl viena Vācijas izlases dalībniece Liza Marija Spārka, kura komandas biedrenei piekāpās 15,4 sekundes.

56 sportistu konkurencē kvalifikāciju nepārvarēja Annija Keita Sabule un Sandra Buliņa, kuras ierindojās attiecīgi 37. un 38.vietā.