Laika ziņas
Šodien
Migla
Sestdiena, 13. augusts
Velga, Elvīra, Rēzija

Brīvības piemineklis

Izveidota Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu padome

Lai veicinātu institūciju sadarbību un lēmumu pieņemšanu attiecībā uz Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu saglabāšanu, aizsardzību un izmantošanu, valdība pēc Kultūras ministrijas (KM) iniciatīvas ceturtdien, 4. februārī, lēma izveidot īpašu padomi un apstiprināt tās sastāvu, informēja KM Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Lita Kokale.

Lāčplēša dienā notiks Brīvības pieminekļa izgaismošanas mēģinājums

Lāčplēša dienā, 11.novembrī, notiks Brīvības pieminekļa izgaismošanas mēģinājums, lai pārliecinātos, vai iepriekš veiktā digitālā modelēšana un veiktie gaismu aprēķini būs atbilstoši vajadzībām konkrētajā vidē, informēja Brīvības pieminekļa izgaismošanas fonda pārstāve Ilze Ošāne.

Aicina iesaistīties Brīvības pieminekļa izgaismošanas koncepcijas publiskajā apspriešanā

Latvijas Nacionālajā bibliotēkā publiskajai apspriešanai izstādīta Brīvības pieminekļa izgaismošanas arhitektoniskā koncepcija. Sabiedrības apskatei tā būs pieejama līdz pat augusta beigām, turpmāk tā būs pieejama vairākās bibliotēkās Latvijā. Brīvības pieminekļa izgaismošanas arhitektoniskā koncepcija aplūkojama arī fonda mājaslapā www.brivibaspiemineklis.lv.

Saeima pieņem likumu Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu atbalstam

Lai noteiktu Brīvības pieminekļa un Rīgas Brāļu kapu uzturēšanas, izmantošanas, apsaimniekošanas un finansēšanas kārtību un citus ar to saistītos jautājumus, kā arī uzvedības noteikumus attiecīgajās teritorijās, Saeima šodien galīgajā lasījumā pieņēma jaunu likumu, aģentūru LETA informēja parlamenta Preses dienestā.

VIDEO: Lietuvietis uzrāpjas Brīvības piemineklī, pēc tam bēg no policijas

28.jūlijā pulksten 00:04 Rīgas pašvaldības policijas Videonovērošanas centra darbinieki pamanīja kādu vīrieti, kurš uzkāpa Brīvības pieminekļa skatu laukumā, bet pēc tam sāka rāpties pašā piemineklī. Informācija tika nodota kolēģiem, kuri tajā brīdī atradās otrpus piemineklim.

Latvijā

Vairāk Latvijā

Pasaulē

Vairāk Pasaulē

Viedokļi

Vairāk Viedokļi

Sports

Vairāk Sports

Citi

Vairāk Citi

SestDiena

Vairāk SestDiena

KDi

Vairāk KDi

Sporta Avīze

Vairāk Sporta Avīze

Uzņēmēja Diena

Vairāk Uzņēmēja Diena

Dzīvesstils

Vairāk Dzīvesstils

Vide un tūrisms

Vairāk Vide un tūrisms

Izklaide

Vairāk Izklaide