Starptautiskā Apvienotā izmeklēšanas komanda (JIT), kas izmeklē Malaizijas pasažieru lidmašīnas katastrofu Doņeckas apgabalā, trešdien paziņos, ka lidmašīna notriekta ar Krievijā ražotu raķeti Buk no teritorijas, kas atradās prokremlisko teroristu kontrolē, atsaucoties uz avotiem diplomātu aprindās, otrdien pavēstīja britu laikraksts The Guardian.
Krievija izstrādā zeme-gaiss tipa pretraķešu aizsardzības sistēmu Arktikas reģionam, trešdien vēsta Krievijas valsts ziņu aģentūra TASS.Raķešu sistēma tiks balstīta uz Krievijā jau pastāvošo tuva darbības rādiusa raķešu sistēmu Tor, kas ir domāta lidmašīnu un spārnoto raķešu notriekšanai.Raķešu sistēmu izstrādā Krievijas bruņojuma koncerns Almaz-Antej, kas ir izstrādājis arī S-300 un BUK raķešu sistēmas.
Starptautiskās žurnālistu un ekspertu grupas Bellingcat jaunākajā ziņojumā par Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšanu 2014.gadā Donbasā atklāta detalizēta informācija par lidmašīnas notriekšanā iesaistīto Krievijas armijas apakšvienību.Bellingcat ziņojums _MH17: Potenciālie aizdomās turamie un liecinieki no 53.
Nīderlandes izmeklētāji "tuvāko mēnešu laikā" noskaidros konkrētu vietu, no kuras Ukrainas austrumos 2014.gada 17.jūlijā tika notriekta _Malaysian Airlines _reisa MH17 pasažieru lidmašīna, piektdien vēstīja mediji.
Starptautiskie izmeklētāji secinājuši, ka Malaizijas lidmašīna virs Ukrainas austrumiem notriekta ar Krievijā izgatavotu Buk raķeti, kura tika izšauta no prokrievisko kaujinieku kontrolētās teritorijas. Par to otrdien preses konferencē Hilzes-Rajenas militārajā lidlaukā paziņoja Nīderlandes Drošības pārvalde (OW).
Virs Ukrainas austrumiem notriektās Malaizijas pasažieru lidmašīnas atlūzās atrastas Krievijā ražotas Buk raķetes daļas, otrdien paziņoja Nīderlandes izmeklētāji.