"Mūs neviens neiebiedēs. Mēs turpināsim cīņu par taisnību tiem, kas atradās reisa MH17 lidmašīnā," nacionālajā radio sacīja Austrālijas ārlietu ministre Džūlija Bišopa.
Jūlijā Krievija uzlika veto ANO Drošības padomes rezolūcijai, ar kuru bija paredzēts izveidot starptautisko tribunālu, lai tiesātu tos, kas ir atbildīgi par Malaizijas lidmašīnas notriekšanu. Bišopa trešdien solīja, ka cīņa, lai noskaidrotu patiesību, tiks turpināta.
"Krievija cenšas izmeklēšanu diskreditēt," viņa sacīja. "Tai bija bija vairāki mēneši laika, lai sagatavotu savu sakāmo, Krievijas protesti nav pārsteigums, tomēr mūs centienos panākt taisnību neizdosies iebiedēt."
Iepazīstinot ar starptautiskās izmeklēšanas komisijas secinājumiem, otrdien Nīderlandes Drošības pārvalde (OW) paziņoja, ka Malaizijas lidmašīna notriekta ar Krievijā ražotu zenītraķeti Buk.
Kā norādīts izmeklētāju sagatavotajās kartēs, raķete izšauta no promaskavisko kaujinieku kontrolētās teritorijas.
Maskava uz komisijas paziņojumu reaģēja, sakot, ka tai ir "nopietnas šaubas" par izmeklēšanas mērķiem.
Ukraina un rietumvalstis uzskata, ka raķeti izšāvuši Krievijas karavīri vai arī Krievijas atbalstītie kaujinieki.
Kā LETA jau ziņoja, pagājušā gada 17.jūlijā virs teritorijas Ukrainas austrumos, kuru kontrolē Krievijas atbalstītās teroristu bandas, tika notriekta Malaizijas lidmašīna Boing 777, nogalinot visus aviolainerī esošos 298 cilvēkus, tostarp 193 Nīderlandes pilsoņus.
Bojāgājušo vidū bija 38 Austrālijas pilsoņi un iedzīvotāji.