Laika ziņas
Šodien
Apmācies

Noskaidrots Malaizijas lidmašīnu Donbasā notriekušā zenītraķešu kompleksa Buk numurs

Starptautiskais pētnieciskais centrs Bellingcat paziņojis, ka tam ir izdevies noskaidrot 2014.gada jūlijā Austrumukrainā Malaizijas pasažieru lidmašīnu notriekušā Krievijas armijas zenītraķešu kompleksa Buk numuru.

Centrs par to vēsta ziņojumā Buk 3X2: Pazaudētā cipara noslēpums, kas publicēts naktī uz 4.maiju.

Eksperti "izpētījuši piecu gadu laikā apkopotos materiālus, lai izzinātu šī kompleksa Buk unikālās iezīmes, pirms noteikt noslēpumaino vidējo ciparu. Tas bija aizsegts, kad iekārtu redzēja pēdējo reizi 2014.gadā," norāda Bellingcat.

Veicot vairāku kompleksa Buk iezīmju analīzi, Bellingcat komanda secinājusi, ka Donbasā neilgi pirms traģēdijas nofotografētā zenītraķešu kompleksa numurs ir 332. Buk ar šādu numuru, kā teikts ziņojumā, reģistrēts Kurskā bāzētajā Krievijas armijas 53.zenītraķešu brigādē.

"Bellingcat" februāra ziņojumā jau tika atklāta detalizēta informācija par Malaizijas lidmašīnas notriekšanā iesaistīto Krievijas armijas apakšvienību.

Vēl pērn oktobrī Bellingcat secināja, ka Malaizijas aviolaineri notriekusi raķete, kas izšauta no Krievijas bruņoto spēku 53.zenītraķešu brigādes iekārtas Buk.

2014.gada 17.jūlijā - dienā, kad tika notriekta pasažieru lidmašīna, - sistēma atradusies Ukrainas Doņeckas apgabalā uz dienvidiem no Sņižnes pilsētas.

18.jūlija rītā iekārta Buk aizvesta uz Luhansku, bet pēc tam pāri Ukrainas-Krievijas robežai.

2014.gada 17.jūlijā virs teritorijas Ukrainas austrumos, kuru kontrolē Krievijas atbalstītās teroristu bandas, tika notriekta Malaizijas lidmašīna Boeing 777, nogalinot visus aviolainerī esošos 298 cilvēkus.

Nīderlandes Drošības pārvalde, 13.oktobrī iepazīstinot ar starptautiskās izmeklēšanas komisijas secinājumiem, paziņoja, ka Malaizijas lidmašīna notriekta ar Krievijā ražotu zenītraķeti Buk.

Raķete izšauta no apvidus, kas atradies Krievijas atbalstīto un apbruņoto kaujinieku kontrolē, norādīts izmeklēšanas komisijas kartēs, ar kurām tika iepazīstināti žurnālisti.

Ukraina un rietumvalstis uzskata, ka raķeti izšāvuši Krievijas karavīri vai arī Krievijas atbalstītie kaujinieki.

Seko mums

Seko līdzi portāla Diena.lv jaunākajām ziņām arī sociālajos tīklos!

Ziņas e-pastā

Saņem Diena.lv aktuālās ziņas e-pastā!

LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS

Vairāk LAIKRAKSTA DIENA PUBLIKĀCIJAS


Aktuāli


Baltijas valstis

Vairāk Baltijas valstis


Eiropa

Vairāk Eiropa


ASV

Vairāk ASV


Krievija

Vairāk Krievija


Tuvie austrumi

Vairāk Tuvie austrumi


Cits

Vairāk Cits